środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pełen atrakcji Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini

Pełen atrakcji Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini

09.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Również w tym roku Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu w Miękini towarzyszyły liczne występy i pokazy.

Odbywający się 7 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Miękini kiermasz przyciągnął wielu mieszkańców gminy o gości, od drzwi witając własnoręcznie przygotowanymi świątecznymi ozdobami, dekoracjami oraz domowymi smakołykami.

Na scenie wystąpili uczniowie miejscowej szkoły i z Brzezinki Średzkiej, zespół Feniks oraz karatecy. Było też wspólne kolędowanie z zespołami Senior, Lutynianie i Krępiczanie. 

Wśród atrakcji dla dzieci nie zabrakło dmuchanych zamków, zajęć z robotyki, prażonej kukurydzy i oczywiście spotkania ze św. Mikołajem.  Obecność na kiermaszu można było uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu wykonanym w fotobudce. Podczas wydarzenie odbyły się również zajęcia pierwszej pomocy przygotowane przez strażaków - ochotników z Miękini.

W trakcie trwania kiermaszu wolontariusze szkoły zbierali pieniądze do puszek Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której podopiecznym jest uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej w Miękini. Dzięki dobroczynności uczestników wydarzenia udało się około 4 500 złotych!

- W wakacje zdiagnozowano u Karola wyściółczaka – guza, który umiejscowił się w rdzeniu kręgowym. Chłopiec był operowany. Wymaga rehabilitacji, ponieważ w wyniku ucisku stracił czucie w nogach, w chwili obecnej porusza się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo Karol ma niestety inne guzy w okolicach płatów czołowych, w ślimakach usznych, w okolicach kości ogonowej co uniemożliwia w tym momencie podjęcie jednoznacznej decyzji i form leczenia, ale pozwala na rehabilitację, która wymaga jednak dużych nakładów finansowych  – wyjaśniła M. Wlaźlak – Szał, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini.

W kiermaszu jak co roku uczestniczyli także sołtysi, gospodynie wiejskie i harcerze.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację