wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia środa, 22 wrzesień 2021 16:08


Piknik, który pomoże uratować wzrok i przyszłość Krzysia
W niedzielę 26 września w Miękini odbędzie się piknik charytatywny, podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie małego mieszkańca wioski, Krzysia Żulewskiego. 

Fot. siepomaga.pl Fot. siepomaga.pl


Krzyś urodził się z ptozą, czyli wrodzonym zaburzeniem opadającej powieki. Często schorzenie to traktowane jest jedynie jako defekt o charakterze kosmetycznym, jednak w przypadku chłopca problem jest znacznie poważniejszy. Ptoza może zaburzyć procesy poznawcze, zdolność widzenia i orientację przestrzenną. A co najgorsze, stale zamknięte oko może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku! Jedyną szansą dla chłopca jest kosztowna operacja. 

– Walka o zdrowie i życie naszego maleństwa zaczęła się bardzo szybko. Lekarze już w pierwszych dniach poinformowali nas, że ciąża jest zagrożona. Nie dawali naszemu dziecku żadnych szans. My jednak nie chcieliśmy w to wierzyć. Każdy dzień ciąży był przepełniony strachem i lękiem. 17 czerwca powitaliśmy na świecie Krzysia - pięknego chłopca, który z zaciekawieniem obserwował świat tylko jednym okiem. Drugie było całkowicie zamknięte. Byliśmy jednak spokojni - lekarze zapewnili nas, że to często zjawisko i lada moment minie. 

Wróciliśmy do domu. Niestety, dni mijały, a powieka wciąż się nie podnosiła. Zaczęliśmy się niepokoić. Postanowiliśmy niezwłocznie szukać pomocy.  Szybko trafiliśmy na specjalistę, który postawił diagnozę - ptoza, czyli wrodzone opadanie powieki oka lewego – czytamy na stronie www.siepomaga.pl w opisie zbiórki na rzecz Krzysia. 

Kiedy rodzice poznali diagnozę, niezwłocznie rozpoczęli intensywną rehabilitację. Niestety to wciąż za mało. Ostatnia kontrola okulistyczna wykazała, że z każdym dniem wzrok w chorym oku się pogarsza. Konieczne jest jak najszybsze leczenie chirurgiczne. Nadzieją dla chłopca jest operacja w specjalistycznym ośrodku w Hiszpanii. Niestety jej koszt jest ogromny. 

Aby pomóc chłopcu mieszkańcy Miękini postawili zorganizować festyn, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na jego leczenie. Piknik rozpocznie się w niedzielę 26 września o godz. 15.00 na terenie przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Za datek do puszki będzie można skorzystać z dmuchańców lub zjeść domowe ciasto i kiełbaski z grilla.  

Leczenie chłopca można też wesprzeć biorąc udział w aukcjach prowadzonych przez ośrodek kultury - https://www.facebook.com/groups/aukcjesok. Wśród licytowanych przedmiotów są m.in. zegarek, komplet talerzy, usługa fryzjerska, przejażdżka ciężarówką. 

Wpłat na rzecz Krzysia cały czas można dokonywać za pośrednictwem portalu Siepomaga.

Liczy się każda złotówka! 

OLO

242039909 914468446165858 7674664434732337547 n

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. Mniej niż minutę temu
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 7 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 11 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…