czwartek 23.09.2021

Imieniny: Bogusława Tekli

Płonące Pisarzowice - raport strażaków

Płonące Pisarzowice - raport strażaków

Pt, 12.02.2021 12:35
 •  

W ciągu trzech dni KP PSP przyjęła wezwania do czterech akcji gaszenia pożarów w Pisarzowicach w gminie Miękinia. Choć jest to niewielka miejscowość, to dużo się w niej ostatnio dzieje, a strażacy mają pełne ręce roboty.


Przedstawiamy raport z akcji gaszenia pożarów, uzyskany od rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Na przestrzeni trzech kolejnych dni doszło tu do czterech pożarów, dzięki pomocy strażaków nikt nie ucierpiał, a pożary udało się ugasić.

A więc:

06.02.2021 r.

Tego dnia ok. godz. 8.20 straż pożarna została wezwana do pożaru przy ul. Granicznej.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów. Na miejscu strażacy zastali ogień wydobywający się z poszycia dachowego. Poszkodowany właściciel opuścił budynek o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu i ugaszeniu pożaru.

07.02.2021 r.

Stanowisko kierowania w KP PSP odebrało wezwanie do pożaru sterty śmieci przy ul Granicznej. Pożar miał miejsce między domem, a drewnianą altaną, za jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Granicznej. Paliła się sterta śmieci wyrzucona z palącego się dzień wcześniej budynku. Do akcji zadysponowano 4 zastępy. Działania straży to standardowo zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ugaszenie pożaru.

07.02.2021 r.

Centrala straży pożarnej ok. godz. 22.20 odebrała zgłoszenie o pożarze na ul. Wrocławskiej. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów. W jednym z domów jednorodzinnych paliła się sadza w przewodzie kominowym. Do działań podjętych przez strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie i zamknięcie pieca oraz ugaszenie palącej się sadzy w przewodzie kominowym. W tym przypadku niezbędne było dokonanie pomiarów pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

08.02.2021 r.

W tym dniu ok. godz. 18.50 KP PSP odebrało zgłoszenie o kolejnym pożarze przy ul. Wrocławskiej. Do akcji skierowano 4 zastępy. Na miejscu okazało się, że w jednym z domów mieszkalnych, jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na parterze budynku przebywała osoba na wózku inwalidzkim. Mieszkaniec nie wyrażał chęci opuszczenia mieszkania. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, ugasili pożar i wykonali  pomiary pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

Funkcjonariusze proszą o czyszczenie i utrzymanie pieców w należytym stanie technicznym. Przypominamy również, że właściciele czy też zarządcy budynków zobowiązani są, co najmniej raz w roku zlecić przeprowadzenie kontroli okresowej stanu technicznego przewodów kominowych osobie posiadającej do tego uprawnienia.

(mk) / fot. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  no niesamowite... Budżet obywatelski w wykonaniu Adasia.... Śmiech na sali!!! Kpina?! To za... 11 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  Pani Hela, legenda przedszkola w Ciechowie. Wszystkiego najlepszego ! 12 godzin temu.
 • Uczeń powiedział(a) Więcej
  Czy Pan Burmistrz też był tak wyróżniany jako uczeń średzki? 12 godzin temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  A kto to ci dwaj z łańcuchami z USC? 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 22.09.2021 / 15:03

Mnóstwo zajęć w średzkim Domu Kultury!

Domu Kultury w Środzie Śląskiej w sezonie 2021/2022 przygotował szereg zajęć rozwijających talenty i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…