niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Płonące Pisarzowice - raport strażaków

Płonące Pisarzowice - raport strażaków

Pt, 12.02.2021 12:35

W ciągu trzech dni KP PSP przyjęła wezwania do czterech akcji gaszenia pożarów w Pisarzowicach w gminie Miękinia. Choć jest to niewielka miejscowość, to dużo się w niej ostatnio dzieje, a strażacy mają pełne ręce roboty.Przedstawiamy raport z akcji gaszenia pożarów, uzyskany od rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Na przestrzeni trzech kolejnych dni doszło tu do czterech pożarów, dzięki pomocy strażaków nikt nie ucierpiał, a pożary udało się ugasić.

A więc:

06.02.2021 r.

Tego dnia ok. godz. 8.20 straż pożarna została wezwana do pożaru przy ul. Granicznej.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów. Na miejscu strażacy zastali ogień wydobywający się z poszycia dachowego. Poszkodowany właściciel opuścił budynek o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu i ugaszeniu pożaru.

07.02.2021 r.

Stanowisko kierowania w KP PSP odebrało wezwanie do pożaru sterty śmieci przy ul Granicznej. Pożar miał miejsce między domem, a drewnianą altaną, za jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Granicznej. Paliła się sterta śmieci wyrzucona z palącego się dzień wcześniej budynku. Do akcji zadysponowano 4 zastępy. Działania straży to standardowo zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ugaszenie pożaru.

07.02.2021 r.

Centrala straży pożarnej ok. godz. 22.20 odebrała zgłoszenie o pożarze na ul. Wrocławskiej. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów. W jednym z domów jednorodzinnych paliła się sadza w przewodzie kominowym. Do działań podjętych przez strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie i zamknięcie pieca oraz ugaszenie palącej się sadzy w przewodzie kominowym. W tym przypadku niezbędne było dokonanie pomiarów pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

08.02.2021 r.

W tym dniu ok. godz. 18.50 KP PSP odebrało zgłoszenie o kolejnym pożarze przy ul. Wrocławskiej. Do akcji skierowano 4 zastępy. Na miejscu okazało się, że w jednym z domów mieszkalnych, jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na parterze budynku przebywała osoba na wózku inwalidzkim. Mieszkaniec nie wyrażał chęci opuszczenia mieszkania. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, ugasili pożar i wykonali  pomiary pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

Funkcjonariusze proszą o czyszczenie i utrzymanie pieców w należytym stanie technicznym. Przypominamy również, że właściciele czy też zarządcy budynków zobowiązani są, co najmniej raz w roku zlecić przeprowadzenie kontroli okresowej stanu technicznego przewodów kominowych osobie posiadającej do tego uprawnienia.

(mk) / fot. mk
powrót na górę
 • SzerLook powiedział(a) Więcej
  Junior nie jest lepszy... poszukaj, poczytaj. Obecna partia nie zawsze ma z tym problem  :evil: 29 minut temu.
 • Xxx powiedział(a) Więcej
  Brawo Wy ale to raczej nie jest zadanie dla dzielnicowych . Ciekawe jakie mają rozpoznanie rejonu ?ale czego... godzinę temu.
 • zapomnij powiedział(a) Więcej
  prędzej doczekasz się emerytury niż tej drogi... niestety!! 3 godziny temu.
 • też wyborca powiedział(a) Więcej
  to prawda, ile lat się już słyszy o tej drodze między Środą Śląską a Jastrzębcami.... żenada i... 3 godziny temu.
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 3 godziny temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …