środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

Płonące Pisarzowice - raport strażaków

Płonące Pisarzowice - raport strażaków

Pt, 12.02.2021 12:35
 •  

W ciągu trzech dni KP PSP przyjęła wezwania do czterech akcji gaszenia pożarów w Pisarzowicach w gminie Miękinia. Choć jest to niewielka miejscowość, to dużo się w niej ostatnio dzieje, a strażacy mają pełne ręce roboty.


Przedstawiamy raport z akcji gaszenia pożarów, uzyskany od rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Na przestrzeni trzech kolejnych dni doszło tu do czterech pożarów, dzięki pomocy strażaków nikt nie ucierpiał, a pożary udało się ugasić.

A więc:

06.02.2021 r.

Tego dnia ok. godz. 8.20 straż pożarna została wezwana do pożaru przy ul. Granicznej.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów. Na miejscu strażacy zastali ogień wydobywający się z poszycia dachowego. Poszkodowany właściciel opuścił budynek o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu i ugaszeniu pożaru.

07.02.2021 r.

Stanowisko kierowania w KP PSP odebrało wezwanie do pożaru sterty śmieci przy ul Granicznej. Pożar miał miejsce między domem, a drewnianą altaną, za jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Granicznej. Paliła się sterta śmieci wyrzucona z palącego się dzień wcześniej budynku. Do akcji zadysponowano 4 zastępy. Działania straży to standardowo zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ugaszenie pożaru.

07.02.2021 r.

Centrala straży pożarnej ok. godz. 22.20 odebrała zgłoszenie o pożarze na ul. Wrocławskiej. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów. W jednym z domów jednorodzinnych paliła się sadza w przewodzie kominowym. Do działań podjętych przez strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie i zamknięcie pieca oraz ugaszenie palącej się sadzy w przewodzie kominowym. W tym przypadku niezbędne było dokonanie pomiarów pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

08.02.2021 r.

W tym dniu ok. godz. 18.50 KP PSP odebrało zgłoszenie o kolejnym pożarze przy ul. Wrocławskiej. Do akcji skierowano 4 zastępy. Na miejscu okazało się, że w jednym z domów mieszkalnych, jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na parterze budynku przebywała osoba na wózku inwalidzkim. Mieszkaniec nie wyrażał chęci opuszczenia mieszkania. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, ugasili pożar i wykonali  pomiary pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

Funkcjonariusze proszą o czyszczenie i utrzymanie pieców w należytym stanie technicznym. Przypominamy również, że właściciele czy też zarządcy budynków zobowiązani są, co najmniej raz w roku zlecić przeprowadzenie kontroli okresowej stanu technicznego przewodów kominowych osobie posiadającej do tego uprawnienia.

(mk) / fot. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 4 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 7 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…