poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Pościg w Prężycach. Sceny niczym z filmu akcji

Cz, 20.05.2021 12:54
 •  

O policyjnym pościgu zakończonym w Prężycach jako pierwsza powiadomiła wczoraj redakcja 24wroclaw.pl, do której zadzwonili przejęci czytelnicy.


- Według relacji świadków policyjny pościg, który zakończył się dziś w miejscowości Prężyce, wyglądał niczym kadr z najlepszego gangsterskiego filmu. Ścigany mężczyzna poruszał się autem marki vw Sharan. Podczas próby ucieczki stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego, uderzając z ogromną siłą w przydrożny krawężnik uszkodził oponę. (...) Mężczyzna został zatrzymany w starej stodole znajdującej się na terenie prywatnej posesji w miejscowości Prężyce - podaje portal 24wroclaw.pl. Według niepotwierdzonych źródeł redaktorów portalu w ściganym aucie znajdowała się również młoda kobieta bez obuwia, której głowa zawinięta była w worek.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Martę Stefanowską. Jak informuje, 19 maja w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego policjanci podjęli czynności wobec osoby poszukiwanej, która poruszała się samochodem. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował jazdę.

- Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym był 23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto był poszukiwany przez inną jednostkę Policji oraz przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. W pojeździe znajdowała się nieletnia, którą przekazano opiekunom prawnym - mówi Marta Stefanowska. Mężczyzna został już zatrzymany i znajduje się w policyjnym areszcie. - Natomiast pojazd, który nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 23-latek poniesie konsekwencje w związku z poruszaniem się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Odpowie również karnie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - informuje rzeczniczka. 

OLO

 • 4
 • 1
 • 3
 • 2
 • 1
 • 7


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Tylko sprawdzcie ile nietrzeźwych spowodowało wypadki a ile trzeźwych statystyki mówią... 45 minut temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Ja proponuję portret Pana dyr Świerczynskiego lub Cetery. 46 minut temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  Julian Żygadło (bezpartyjny) wygrał niedzielne, przedterminowe wybory na burmistrza Kątów... 48 minut temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Ruskie wybory,  był z nadania to niech będzie dalej......
  Bo przecież spadochroniarz... 49 minut temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…