sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia czwartek, 20 maj 2021 12:54


Pościg w Prężycach. Sceny niczym z filmu akcji
O policyjnym pościgu zakończonym w Prężycach jako pierwsza powiadomiła wczoraj redakcja 24wroclaw.pl, do której zadzwonili przejęci czytelnicy.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


- Według relacji świadków policyjny pościg, który zakończył się dziś w miejscowości Prężyce, wyglądał niczym kadr z najlepszego gangsterskiego filmu. Ścigany mężczyzna poruszał się autem marki vw Sharan. Podczas próby ucieczki stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego, uderzając z ogromną siłą w przydrożny krawężnik uszkodził oponę. (...) Mężczyzna został zatrzymany w starej stodole znajdującej się na terenie prywatnej posesji w miejscowości Prężyce - podaje portal 24wroclaw.pl. Według niepotwierdzonych źródeł redaktorów portalu w ściganym aucie znajdowała się również młoda kobieta bez obuwia, której głowa zawinięta była w worek.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Martę Stefanowską. Jak informuje, 19 maja w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego policjanci podjęli czynności wobec osoby poszukiwanej, która poruszała się samochodem. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował jazdę.

- Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym był 23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto był poszukiwany przez inną jednostkę Policji oraz przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. W pojeździe znajdowała się nieletnia, którą przekazano opiekunom prawnym - mówi Marta Stefanowska. Mężczyzna został już zatrzymany i znajduje się w policyjnym areszcie. - Natomiast pojazd, który nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 23-latek poniesie konsekwencje w związku z poruszaniem się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Odpowie również karnie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - informuje rzeczniczka. 

OLO

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" godzinę temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…