sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Pościg w Prężycach. Sceny niczym z filmu akcji

Cz, 20.05.2021 12:54
 •  

O policyjnym pościgu zakończonym w Prężycach jako pierwsza powiadomiła wczoraj redakcja 24wroclaw.pl, do której zadzwonili przejęci czytelnicy.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Według relacji świadków policyjny pościg, który zakończył się dziś w miejscowości Prężyce, wyglądał niczym kadr z najlepszego gangsterskiego filmu. Ścigany mężczyzna poruszał się autem marki vw Sharan. Podczas próby ucieczki stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku czego, uderzając z ogromną siłą w przydrożny krawężnik uszkodził oponę. (...) Mężczyzna został zatrzymany w starej stodole znajdującej się na terenie prywatnej posesji w miejscowości Prężyce - podaje portal 24wroclaw.pl. Według niepotwierdzonych źródeł redaktorów portalu w ściganym aucie znajdowała się również młoda kobieta bez obuwia, której głowa zawinięta była w worek.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, Martę Stefanowską. Jak informuje, 19 maja w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego policjanci podjęli czynności wobec osoby poszukiwanej, która poruszała się samochodem. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował jazdę.

- Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego, którym był 23-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto był poszukiwany przez inną jednostkę Policji oraz przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. W pojeździe znajdowała się nieletnia, którą przekazano opiekunom prawnym - mówi Marta Stefanowska. Mężczyzna został już zatrzymany i znajduje się w policyjnym areszcie. - Natomiast pojazd, który nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 23-latek poniesie konsekwencje w związku z poruszaniem się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Odpowie również karnie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności - informuje rzeczniczka. 

OLO

 • 4
 • 1
 • 3
 • 2
 • 2
 • 7

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. godzinę temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. godzinę temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …