poniedziałek 06.12.2021

Imieniny: Mikołaja Jaremy

Pożar w Prężycach. Straty to kilkadziesiąt tys. złotych

Pożar w Prężycach. Straty to kilkadziesiąt tys. złotych

Wt, 08.12.2020 13:57
 •  

Jak każdy z nas wie, bycie strażakiem to trudna i niezwykle odpowiedzialna praca. Należenie do tej grupy zawodowej (bo mowa o zawodowej straży pożarnej), to również satysfakcja z niesienia pomocy innym. Grudzień, choć dopiero się zaczął, to już zapowiada się niezwykle pracowicie dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.


6 grudnia (ok. godz. 5:00) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej odebrała wezwanie do pożaru. Miał on miejsce na terenie powiatu średzkiego w gminie Miękinia, w miejscowości Prężyce.

Na miejsce wysłano siedem zastępów, a akcja trwała ok. trzy i pół godziny.

Jednostki biorące udział w akcji to strażacy ze Środy Śląskiej, Wrocławia, Głoski i Miękini.

Pożar wybuchł w mieszkaniu budynku, który składa się w sumie z czterech lokali. Żaden z sześciu mieszkańców zagrożonego pożarem obiektu nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Gdy zastępy dotarły pod wskazany adres, na miejscu czekało pogotowie ratunkowe, które udzieliło niezbędnej pomocy osobie potrzebującej, a wszyscy mieszkańcy czekali przed budynkiem na przyjazd strażaków.

Funkcjonariusze straży pożarnej zabezpieczyli budynek i ugasili pożar. W jednym z mieszkań znajdował się pies w stanie omdlenia, któremu wykwalifikowani funkcjonariusze udzielili pomocy.

Zniszczeniu uległo wyposażenie mieszkań na parterze oraz skrzynka elektryczna, straty wycenione zostały na ok. 40 tys. zł.

Bohaterzy nie noszą peleryn i często mieszkają wśród nas...

- Mieszkańcy Prężyc uratowali z płonącego budynku swojego sąsiada. Bohaterską postawę docenili starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz i radny Czesław Kaczmarek, którzy odwiedzili pana Bartłomieja i panią Alicję przekazując im słowa uznania, a także mały upominek. Takie czyny zasługują na najwyższe uznanie, Dziękujemy, to pięknie zdany egzamin z wrażliwości i ofiarności - dziękują władze powiatu.

Zadbaj o bezpieczeństwo!

Strażacy apelują o utrzymanie pieców w odpowiednim stanie technicznym.

- Niewłaściwy stan pieca prowadzić może do poważnych konsekwencji zdrowotnych domowników, a nawet do pożaru – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(mk) / fot. mw, zdj. ilustracyjne

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Konfi powiedział(a) Więcej
  A ja będę taki,że jak wejdę do któregoś sklepu to zadzwonię na 112 gdy ktoś nie będzie... 45 minut temu.
 • Gal Anonim powiedział(a) Więcej
  Kryminaliści i męty też nauczyli się pisać.Nawet w internecie ! godzinę temu.
 • ja powiedział(a) Więcej
  w zupełności zgadzam się; a stroje dzieci? może to jednak karnawał ... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 05.12.2021 / 23:25

Ostrzeżenie meteorologiczne (05.12.2021)

Oblodzenie - stopień: 1 (prawd. 80%). Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze…
sobota / 04.12.2021 / 17:07 14

Policyjne kontrole przestrzegania obostrzeń

Średzcy policjanci nieustannie realizują zadania na rzecz walki z COVID-19. Prowadzą kontrole i zdecydowanie reagują na przypadki niestosowania się…

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…