sobota 09.12.2023

Imieniny: Wiesława Leokadii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia środa, 15 listopad 2023 09:25


Premiera spektaklu "Szkoła Niedostateczna" na szóstkę!

SkomentujŚwietna gra aktorska, wiele śmiechu i fantastycznie spędzony czas. Tak podsumować można spektakl “Szkoła Niedostateczna” w wykonaniu grupy teatralnej Qlturalni, który premierę miał w ubiegłą niedzielę w lutyńskiej Kulturalnej Stodole."Szkoła Niedostateczna" to nowy spektakl przygotowany przez grupę teatralną Qlturalni, działającą przy Kulturalnej Stodole w Lutyni. O czym jest przedstawienie? O większości z nas - o dzieciach, rodzicach, nauczycielach, o problemach, o różnicach poglądów, o naszej codzienności i o miejscu, od którego wszystko się zaczyna i które jest tak ważne w życiu każdego z nas - szkoły.

- "Szkoła Niedostateczna" to bardzo ważne dla nas przedstawienie, bo sami jesteśmy nauczycielami i niepokoi nas kierunek, w jakim zmierza polska edukacja. Kochamy swój zawód, wiemy jak ważne jest, aby należycie kształcić kolejne pokolenia młodych ludzi i widzimy jak na co dzień - to, co powinno być najważniejsze w tej profesji ginie pod stertą papierów, zarządzeń, niepotrzebnych przepychanek, kontroli i wzajemnych oskarżeń. Wierzymy, że jeszcze nie jest za późno, aby to zmienić… - wyjaśniają ideę spektaklu właściciele Kulturalnej Stodoły, Agnieszka i Michał Gawlińscy.

W ubiegłą niedzielę 12 listopada premierowo odbyły się dwa przedstawienia. - Chcielibyśmy serdecznie podziękować za dwie pełne sale pękające w szwach, Wasze reakcje i tak entuzjastyczne przyjęcie naszego przedstawienia. Jesteśmy pełni wdzięczności, bo dla takich chwil się żyje i ich się nie zapomina. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie grupa, która powstała rok temu - Grupa Teatralna Qlturalni. Aż trudno uwierzyć, że znamy się zaledwie rok, bo tyle razem już przeżyliśmy - radości, wzruszeń, ale i niepewności i nerwów, walki z czasem, chorobami, swoimi słabościami. To nas jeszcze bardziej zbudowało i dało poczucie, że razem możemy wszystko - dodają Państwo Gawlińscy.

Na premierze spektaklu obecni byli przedstawiciele Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej, którzy za pośrednictwem facebooka poinformowali, że wkrótce grupa teatralna Qlturalni zawita do Środy Śląskiej. - Ponad godzinne przedstawienie, pełne żartów, ale i odniesień do naszych szkolnych, często przykrych realiów, powinien każdy, szczególnie rodzice, zobaczyć. Będzie ku temu szansa, bowiem bez wahania zaprosiliśmy grupę do występu w naszym Centrum. Szczegóły niebawem - informuje Centrum. Warto czekać na szczegółowe informacje i “polować” na bilety!

W spektaklu “Szkoła Niedostateczna” udział wzięli:
• Grażyna Czajkowska Zając - woźna,
• Agnieszka Szajna - dyrektorka szkoły,
• Katarzyna Puszkarczuk - matematyk,
• Agnieszka Wiatrzyk - polonistka,
• Asia Bób - fizyk,
• Daria Kubuj-Kołyszko - katechetka,
• Darek Szychowski - ojciec,
• Magda Kunecka - matka,
• Laura Kunecka - córka,
• Małgosia Kaźmierczak - pani z kuratorium,
• Maja Maciołek - przedszkolak,
• Olivia Karlińska - Kevin,
• Zosia Gawlińska - przedszkolak.

OLO

 

 

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.12.2023 17:06 wrote:

Kupię ręczną zabytkową krajalnicę do wędlin z kołem zamachowym i ostrzałką, w każdym stanie. Tel.576-948-827…

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

Nie przegap tych artykułów.