poniedziałek 08.03.2021

Imieniny: Beaty Wincentego

Próbował wprowadzić w błąd policjantów. Odpowie za przestępstwo

Próbował wprowadzić w błąd policjantów. Odpowie za przestępstwo

Śr, 20.01.2021 10:34

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Miękini nie dali się zwieść 38-letniemu mężczyźnie, który wjechał samochodem do pobliskiego rowu. Twierdził bowiem, że jedynie pomaga w wyciągnięciu pojazdu, a kierowca gdzieś zniknął...Podczas patrolu terenu gminy policjanci zauważyli pojazd w rowie, a obok mężczyznę. Zatrzymali się, aby sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało oraz zaoferowali pomoc. Mężczyzna oświadczył, że pojazdem kierował nieznany mu człowiek, który właśnie oddalił się z miejsca, a on jedynie pomaga w wyciągnięciu pojazdu z rowu.

Ponieważ pojazd znajdował się poza drogą i nie zagrażał bezpieczeństwu w ruchu funkcjonariusze odjechali. Niedługo potem mundurowi zauważyli tego samego mężczyznę, jak prowadził ów samochód, który wcześniej wpadł do rowu. Podczas rozmowy z policjantami sprawiał wrażenie osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu, dzielnicowi zatrzymali go do kontroli, aby to sprawdzić.

Przeczucie ich nie myliło, bowiem przeprowadzone badanie stanu trzeźwości jednoznacznie potwierdziło, że 38-letni mieszkaniec powiatu średzkiego był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie zdecydował się usiąść za kierownicą samochodu.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Po czynnościach 38-latek został zwolniony, natomiast pojazd przekazano innej osobie.

Teraz mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Skąd oni biorą te cyfry? W latach 1944- 1956 wydano ogółem ok. 15 000 wyroków śmierci z czego wykonano... 28 minut temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  To o co walczyli, a to co wywalczyli to tak jakby dwie różne sprawy. Żołnierz który wstawał z błota pod... godzinę temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Bandytów w ogóle należy piętnować, a nie nazywać ich żołnierzami i nagradzać za zbrodnie gwałty i... godzinę temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  Nakazy sanitarne są dla ochrony mieszkańców.Niestety są egoiści,którzy umyślą tylko o sobie. Tych... 10 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Lepiej nie pytać włascicieli poniemieckich willi i grodów o ich rodziców czy dziadków.Dzisiaj też jedni... 10 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Kto nie szanuje Polskiego rządu Pana M.Morawieckiego ten musi płacić. 10 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …