piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Fot. Ekostraż / Fb Fot. Ekostraż / Fb

Przejechany pies walczy o życie. Właścicielka poszukuje świadków zdarzenia

Śr, 21.07.2021 12:35

Tydzień temu na drodze nr 94, przy skrzyżowaniu w miejscowości Błonie (gmina Miękinia) znaleziono potrąconego psa. Zwierzęciem w ciężkim stanie zaopiekowała się Ekostraż. Właścicielka prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy potrącenia. 


Jak informuje właścicielka, Zosia zaginęła na początku zeszłego tygodnia. Suczka wypuszczona na wieczorny spacer po swojej posesji w Krynicznie nie wróciła już do kojca. - Prawdopodobnie została przez kogoś wywieziona lub wystraszyła się burzy albo strzałów petard, które praktykuje mój sąsiad, w celu odstraszenia szpaków z owocowych drzew - mówi właścicielka. 

Zosię odnalazła w rowie pracownica pobliskiej szkółki roślin. Pies był w tragicznym stanie, miał m.in. złamaną miednicę. Weterynarz stwierdził, że pies nie został potrącony, a przejechany. - Charakter obrażeń i stan psa wskazują, że leżała tam nie od dzisiaj. (...) Nie dziękujemy natomiast kierowcy, który psa potrącił i zostawił na śmierć w męczarni w rowie. To naprawdę fuks, że ktoś ją tam wypatrzył przy trasie szybkiego ruchu. Nieudzielenie pomocy potrąconemu zwierzęciu stanowi wykroczenie z ustawy o ochronie zwierząt. A poza tym jest to po prostu okrutne - napisała Ekostraż na facebooku.

Obecnie suczka znajduje się w lecznicy dla zwierząt w Kamieńcu Wrocławskim. Jest już po trwającej ponad cztery godziny operacji z użyciem zamawianych na wymiar płytek zespalających roztrzaskane kości miednicy. Pies wymaga teraz stałej obserwacji, a najbliższe dni będą dla niego decydujące. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ratowania Zosi. Pracownikom Szkółki Roślin w Błoniach, szczególnie pani Tatianie, wolontariuszom z EKO straży, straży gminnej z Miękini, lecznicy zwierząt w Leśnicy oraz weterynarzom, którzy operowali Zośkę - mówi właścicielka.

Dalsze leczenie i rehabilitacja suczki będą bardzo kosztowne i wyniosą co najmniej parę tysięcy złotych. Z tego powodu właściciele założyli zbiórkę (https://zrzutka.pl/6v4j4j), która chociaż w części pomoże im pokryć te koszty. Wesprzeć leczenie Zosi można także poprzez zwykły przelew na konto Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001. W tytule przelewu należy wpisać “Zosia”.

Właściciele apelują również do świadków zdarzenia. Być może inny kierowca widział moment przejechania suczki lub sprawcę zarejestrowała kamerka samochodowa. Do incydentu doszło na początku zeszłego tygodnia. - Nie mogę pogodzić się z tym, że ktoś zrobił psu taką krzywdę, nie udzielił pomocy, odjechał - komentuje właścicielka.

OLO

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 8
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 7 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM