sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia środa, 21 lipiec 2021 12:35


Przejechany pies walczy o życie. Właścicielka poszukuje świadków zdarzenia
Tydzień temu na drodze nr 94, przy skrzyżowaniu w miejscowości Błonie (gmina Miękinia) znaleziono potrąconego psa. Zwierzęciem w ciężkim stanie zaopiekowała się Ekostraż. Właścicielka prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy potrącenia. 

Fot. Ekostraż / Fb Fot. Ekostraż / Fb


Jak informuje właścicielka, Zosia zaginęła na początku zeszłego tygodnia. Suczka wypuszczona na wieczorny spacer po swojej posesji w Krynicznie nie wróciła już do kojca. - Prawdopodobnie została przez kogoś wywieziona lub wystraszyła się burzy albo strzałów petard, które praktykuje mój sąsiad, w celu odstraszenia szpaków z owocowych drzew - mówi właścicielka. 

Zosię odnalazła w rowie pracownica pobliskiej szkółki roślin. Pies był w tragicznym stanie, miał m.in. złamaną miednicę. Weterynarz stwierdził, że pies nie został potrącony, a przejechany. - Charakter obrażeń i stan psa wskazują, że leżała tam nie od dzisiaj. (...) Nie dziękujemy natomiast kierowcy, który psa potrącił i zostawił na śmierć w męczarni w rowie. To naprawdę fuks, że ktoś ją tam wypatrzył przy trasie szybkiego ruchu. Nieudzielenie pomocy potrąconemu zwierzęciu stanowi wykroczenie z ustawy o ochronie zwierząt. A poza tym jest to po prostu okrutne - napisała Ekostraż na facebooku.

Obecnie suczka znajduje się w lecznicy dla zwierząt w Kamieńcu Wrocławskim. Jest już po trwającej ponad cztery godziny operacji z użyciem zamawianych na wymiar płytek zespalających roztrzaskane kości miednicy. Pies wymaga teraz stałej obserwacji, a najbliższe dni będą dla niego decydujące. - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ratowania Zosi. Pracownikom Szkółki Roślin w Błoniach, szczególnie pani Tatianie, wolontariuszom z EKO straży, straży gminnej z Miękini, lecznicy zwierząt w Leśnicy oraz weterynarzom, którzy operowali Zośkę - mówi właścicielka.

Dalsze leczenie i rehabilitacja suczki będą bardzo kosztowne i wyniosą co najmniej parę tysięcy złotych. Z tego powodu właściciele założyli zbiórkę (https://zrzutka.pl/6v4j4j), która chociaż w części pomoże im pokryć te koszty. Wesprzeć leczenie Zosi można także poprzez zwykły przelew na konto Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ 78 1540 1030 2103 7774 4098 0001. W tytule przelewu należy wpisać “Zosia”.

Właściciele apelują również do świadków zdarzenia. Być może inny kierowca widział moment przejechania suczki lub sprawcę zarejestrowała kamerka samochodowa. Do incydentu doszło na początku zeszłego tygodnia. - Nie mogę pogodzić się z tym, że ktoś zrobił psu taką krzywdę, nie udzielił pomocy, odjechał - komentuje właścicielka.

OLO

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 20 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…