Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Przystań na Zalewie Prężyce dodatkowym wzmocnieniem dla służb ratowniczych

6 października odbyło się uroczyste otwarcie przystani na Zalewie Prężyce, która stanie się dodatkowym wzmocnieniem pozycji operacyjnej dla służb ratowniczych przy ewentualnych działaniach na Odrze na odcinku powyżej stopnia wodnego Brzeg Dolny.

Galeria

Była to również możliwość sprawdzenia zdolności wodowania oraz manewrowania nowej łodzi Parker 630 przekazanej na stan Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej z Komendy Miejskiej PSP w Legnicy. Nowa łódź o masie własnej 1500 kg wyposażona jest silnik o mocy 200 KM, który pozwala na prowadzenie skutecznych działań ratowniczych na rzece Odra. Na wyposażeniu posiada niezbędny sprzęt wykorzystywany w działaniach na wodach oraz echosondę LOWRANCE HDS 5.

W wydarzeniu wzięli udział min.:

Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Krzysztof Szałankiewicz – Starosta Średzki

Jan Marian Grzegorczyn – Burmistrz Gminy Miękinia

Krzysztof Senk – Komendant Policji Wodnej we Wrocławiu

Dariusz Karkos – Dyrektor PGW Wody Polskie we Wrocławiu

st. bryg. Aleksander Kucharczyk – Komendant Powiatowy PSP w Środzie Śląskiej

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Jakub Udała
KP PSP w Środzie Śląskiej

Dołącz do naszych obserwatorów

Nie przegap najważniejszych informacji z regionu!

GALERIA

ARTYKUŁY PARTNERÓW

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.