sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

"Radośni" z Wróblowic nagrali kolejną płytę

"Radośni" z Wróblowic nagrali kolejną płytę

Pn, 27.01.2020 10:32

Kapela ludowa "Radośni" z Wróblowic, zostając laureatem Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, w nagrodę otrzymała możliwość nagrania płyty w profesjonalnym studio.Zespół ludowy "Radośni" powstał w lipcu 2010 roku. Został założony z zamiłowania do wspólnego śpiewania przez mieszkańców wsi Wróblowice, aby popularyzować muzykę ludową i kultywować ludowe obyczaje. Nazwa „Radośni” wynika z wesołego uosobienia i optymizmu członków zespołu. Obecnie "Radośni" to siedmioosobowa grupa śpiewaków, którym przygrywa trzy osobowa kapela (akordeon, trąbka, bęben). Kierownikiem zespołu jest Andrzej Karcz. Zespół występuje lokalnie podczas festynów, stanowi oprawę muzyczną świąt ludowych i uroczystości kościelnych. Jest współorganizatorem i gospodarzem corocznych „Dni sąsiada” organizowanych w Miękini. "Radośni" są dwukrotnym laureatem Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Poprzednio triumfowali w edycji Zima 2014. Powtórzyli swój sukces Wiosną 2019 roku  – czytamy na okładce płyty.

- Na krążku znajduje się 21 utworów zespołu "Radośni" oraz 4 zaprzyjaźnionych kapel. – Nagranie płyty wiązało się z ciężką pracą, to kilka godzin ciągłego nagrywania utworów. Jednak w tak profesjonalnym studio, pomimo zmęczenia, było komfortowo i przyjemnie  – mówi kierownik kapeli, Andrzej Karcz.

My już wysłuchaliśmy, gorąco polecamy i zapraszamy do zakupu. Płyta, w cenie 20 złotych, jest do nabycia u członków zespołu. Przy okazji, już dziś zapraszamy Państwa na jubileusz kapeli, który odbędzie się w czerwcu 2020 roku. Szczegóły niebawem.

(kb) / fot. kb, mpr
powrót na górę
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... godzinę temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... 2 godziny temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 11 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 12 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 12 godzin temu.
 • malczycki powiedział(a) Więcej
  Jedno jest pewne. Wyrok pierwszej instancji zapadł. Znając zawziętość tego małego człowieka pewnie się... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …