sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Rozbity samochód, zderzak na drzewie i troje nastolatków w szpitalu...

Pn, 07.06.2021 20:50
 •  

- To efekt prawdopodobnie nadmiernej prędkości 19-letniego kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie dachował (...) Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.


Pięcioro młodych osób w wieku od 16 do 19 lat ucierpiało w zdarzeniu drogowym, do którego doszło 3 czerwca na drodze pomiędzy miejscowościami Lutynia i Wróblowice. Wszystko wskazuje na to, że 19-letrni mieszkaniec powiatu średzkiego prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował.

Policjanci dojeżdżając na miejsce zdarzenia zauważyli leżącą na drodze młodą kobietę, której pomocy udzielał, jak się okazało przejeżdżający tamtędy inny kierowca. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odcięli też zasilanie pojazdu, a następnie sprawdzili stan pozostałych poszkodowanych.

Na miejscu w działaniach ratunkowych brały udział zastępy straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Troje pasażerów w wieku 16 i 17 lat z obrażeniami zostało przetransportowanych do szpitala.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło, że 19-latek był trzeźwy.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożność i rozwagę na drodze. Bez względu na wiek kierowcy, czy doświadczenie w kierowaniu pojazdami pamiętajmy, że wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i pasażerów, ale również za innych uczestników ruchu – za każdego, kogo spotkamy na swojej drodze. Musimy pamiętać, że samochód w rękach nieodpowiedzialnego kierowcy staje się narzędziem, które może kogoś zranić, czy pozbawić życia.

Jeśli jesteśmy pasażerami takiego kierowcy, który zapomina o zasadach bezpieczeństwa, jedzie z nadmierną prędkością, wykonuje ryzykowne manewry lub jest pod wpływem alkoholu, czy środków działających do niego podobnie, zwróćmy mu uwagę na to, że stwarza zagrożenie na drodze i jest potencjalnym zabójcą. Nie pozwólmy zrobić krzywdy sobie i innym. Bądźmy odpowiedzialni. Zareagujmy.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 87807

431 87806

 • 7
 • 0
 • 5
 • 1
 • 3
 • 3


Najnowsze komentarze

 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 37 minut temu.
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 4 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 9 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…