czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Rozbity samochód, zderzak na drzewie i troje nastolatków w szpitalu...

Pn, 07.06.2021 20:50
 •  

- To efekt prawdopodobnie nadmiernej prędkości 19-letniego kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie dachował (...) Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.


Pięcioro młodych osób w wieku od 16 do 19 lat ucierpiało w zdarzeniu drogowym, do którego doszło 3 czerwca na drodze pomiędzy miejscowościami Lutynia i Wróblowice. Wszystko wskazuje na to, że 19-letrni mieszkaniec powiatu średzkiego prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował.

Policjanci dojeżdżając na miejsce zdarzenia zauważyli leżącą na drodze młodą kobietę, której pomocy udzielał, jak się okazało przejeżdżający tamtędy inny kierowca. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odcięli też zasilanie pojazdu, a następnie sprawdzili stan pozostałych poszkodowanych.

Na miejscu w działaniach ratunkowych brały udział zastępy straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Troje pasażerów w wieku 16 i 17 lat z obrażeniami zostało przetransportowanych do szpitala.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło, że 19-latek był trzeźwy.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożność i rozwagę na drodze. Bez względu na wiek kierowcy, czy doświadczenie w kierowaniu pojazdami pamiętajmy, że wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i pasażerów, ale również za innych uczestników ruchu – za każdego, kogo spotkamy na swojej drodze. Musimy pamiętać, że samochód w rękach nieodpowiedzialnego kierowcy staje się narzędziem, które może kogoś zranić, czy pozbawić życia.

Jeśli jesteśmy pasażerami takiego kierowcy, który zapomina o zasadach bezpieczeństwa, jedzie z nadmierną prędkością, wykonuje ryzykowne manewry lub jest pod wpływem alkoholu, czy środków działających do niego podobnie, zwróćmy mu uwagę na to, że stwarza zagrożenie na drodze i jest potencjalnym zabójcą. Nie pozwólmy zrobić krzywdy sobie i innym. Bądźmy odpowiedzialni. Zareagujmy.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 87807

431 87806

 • 7
 • 0
 • 5
 • 1
 • 3
 • 3


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…