wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia poniedziałek, 07 czerwiec 2021 20:50


Rozbity samochód, zderzak na drzewie i troje nastolatków w szpitalu...

2 Comments- To efekt prawdopodobnie nadmiernej prędkości 19-letniego kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie dachował (...) Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Pięcioro młodych osób w wieku od 16 do 19 lat ucierpiało w zdarzeniu drogowym, do którego doszło 3 czerwca na drodze pomiędzy miejscowościami Lutynia i Wróblowice. Wszystko wskazuje na to, że 19-letrni mieszkaniec powiatu średzkiego prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował.

Policjanci dojeżdżając na miejsce zdarzenia zauważyli leżącą na drodze młodą kobietę, której pomocy udzielał, jak się okazało przejeżdżający tamtędy inny kierowca. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odcięli też zasilanie pojazdu, a następnie sprawdzili stan pozostałych poszkodowanych.

Na miejscu w działaniach ratunkowych brały udział zastępy straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Troje pasażerów w wieku 16 i 17 lat z obrażeniami zostało przetransportowanych do szpitala.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło, że 19-latek był trzeźwy.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Średzcy policjanci apelują do wszystkich kierujących o ostrożność i rozwagę na drodze. Bez względu na wiek kierowcy, czy doświadczenie w kierowaniu pojazdami pamiętajmy, że wyjeżdżając na drogę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i pasażerów, ale również za innych uczestników ruchu – za każdego, kogo spotkamy na swojej drodze. Musimy pamiętać, że samochód w rękach nieodpowiedzialnego kierowcy staje się narzędziem, które może kogoś zranić, czy pozbawić życia.

Jeśli jesteśmy pasażerami takiego kierowcy, który zapomina o zasadach bezpieczeństwa, jedzie z nadmierną prędkością, wykonuje ryzykowne manewry lub jest pod wpływem alkoholu, czy środków działających do niego podobnie, zwróćmy mu uwagę na to, że stwarza zagrożenie na drodze i jest potencjalnym zabójcą. Nie pozwólmy zrobić krzywdy sobie i innym. Bądźmy odpowiedzialni. Zareagujmy.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 87807

431 87806

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

glory

ekogroszek baner

Nie przegap tych artykułów.