poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. mpr Fot. mpr

Sprzątali las w Księginicach

Pn, 26.04.2021 14:32
 •  

W sobotę, w ramach ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski organizowanej przez Klub Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski", mieszkańcy Księginic włączyli się w ten ekologiczny projekt i wzięli sprawy w swoje ręce.


W ciągu kilku godzin zebrali łącznie 35 worków śmieci. W ten sposób pokazują jak ważna jest troska o nasze lokalne środowisko, a walkę o klimat powinniśmy rozpocząć od siebie.

Ilość śmieci - butelek, puszek, kartonów, worków foliowych, papierów wyrzucanych do lasu, na pole czy łąkę jest zatrważająca. Poprzez sobotnią akcję młodzi ludzie chcą pokazać jak bardzo powinniśmy zwracać uwagę na postawę odpowiedzialności. To właśnie dlatego projekt ma również aspekt edukacyjny. Mamy tylko jedną Ojczyznę i powinniśmy zgodnie z duchem patriotyzmu dbać o to, żeby nasze piękne tereny pozostawały czyste.

Uczestnicy z naszej miejscowości byli częścią ogólnopolskiej akcji, w której wzięło udział ponad 1000 osób w kilkudziesięciu miejscowościach we wszystkich województwach w całej Polsce. Wspólnie udało się zebrać kilka tysięcy worków śmieci.

Dbajmy o własne środowisko i nie zapominajmy o tym, że to również od nas zależy jak będzie wyglądało w przyszłości środowisko przyrodnicze naszego kraju. Warto poświęcić kilka minut więcej i wyrzucić śmieci do kosza niż zostawić je w lesie czy na łące, ponieważ puszki, butelki czy opakowania same z siebie nie znikną. Dbanie o środowisko to również przykład patriotycznej postawy, którą uczestnicy akcji #SprzątamyDlaPolski promują. To najbardziej skuteczny sposób na zabieganie o promowanie wartości ekologicznych.

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc od wójta gminy Miękinia Pana Jana Mariana Grzegorczyna oraz sołtysa Księginic Pana Jerzego Wieczorka.
 

Adam Goleński
Koordynator #SprzątamyDlaPolski w Księginicach  

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 5 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…