niedziela 28.05.2023

Imieniny: Jaromira Justa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Miękinia czwartek, 11 maj 2023 09:51


Średzcy policjanci odnaleźli zaginioną kobietę

SkomentujW ubiegły wtorek, w godzinach nocnych, dzielnicowi z Posterunku Policji w Miękini podczas patrolu rejonu służbowego nieopodal lasu położonego w gminie Miękinia zauważyli starszą kobietę. Kobieta wyglądała na zdezorientowaną i przestraszoną. Policjanci postanowili sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

'


- Mundurowi podjęli rozmowę z seniorką, która nie była w stanie podać swoich danych osobowych oraz adresu zamieszkania. Kobieta była wyraźnie wychłodzona i oszołomiona. Rozmowa z nią była znacznie utrudniona. Po dłuższej chwili starsza Pani oświadczyła, że mieszka w Miękini i ostatecznie podała tylko swoje imię. Na pytania policjantów czy potrzebuje pomocy medycznej, zaprzeczała. Funkcjonariusze nie zauważyli u niej obrażeń ciała. W związku z zaistniałą sytuacją dzielnicowi od razu pomogli kobiecie, zaopiekowali się nią i podjęli próbę odnalezienia jej adresu zamieszkania, informując na bieżąco o wszystkim oficera dyżurnego - informuje sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W tym samym czasie oficer dyżurny odebrał telefon z informacją o zaginięciu kobiety. Dzięki wnikliwemu rozpytaniu oraz skojarzeniu tych dwóch faktów uzyskał on niezbędne informacje od zgłaszającej, które były kluczowe w potwierdzeniu danych. Podany rysopis przez osobę zgłaszającą wskazywał na to, iż może to być ta sama osoba, wobec której dzielnicowi interweniowali na terenie gminy Miękinia. Średzki oficer dyżurny okazał się być bardzo czujny i nie mylił się ze swoim przypuszczeniem, to była ta sama kobieta.

Jak się też okazało, natychmiastowe działanie policjantów pozwoliło na odnalezienie zaginionej osoby, przed wpłynięciem samego zgłoszenia.

- Szybka reakcja, bardzo dobra współpraca policjantów i oficera dyżurnego pozwoliła uniknąć tragedii. 63-latka okazała się być osobą niepełnosprawną, a tego samego dnia popołudniu miała wybrać się na spacer. Nie potrafiła wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Wiele godzin spędziła poza domem. Kobieta była wyczerpana i zziębnięta. Bliscy szukali jej od dłuższego czasu
- zaznacza policjantka.

Ostatecznie, po ustaleniu wszystkich niezbędnych informacji, seniorka w obecności dzielnicowych szczęśliwie i bezpiecznie wróciła do swojego domu!

- Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy średzcy funkcjonariusze wykazują się profesjonalizmem, dobrą czujnością, odpowiednią współpracą i świetnym rozpoznaniem swojego rejonu służbowego. To nie pierwszy raz, gdy znajdują się w odpowiednim miejscu i czasie, zapobiegając tragedii! Opieka nad starszą i schorowaną osobą to nie lada wyzwanie. To wiele wyrzeczeń dla najbliższych - podkreśla sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń.

Policja apeluje!

Jeśli opiekujemy się osobą starsza, starajmy się zapobiec takim sytuacjom jak powyższa i zwiększyć swoją czujność. Jeżeli widzimy osoby (szczególnie seniorów), które sprawiają wrażenie zagubionych, są ubrane nieadekwatnie do pogody, dziwnie się zachowują – reagujmy! Czasami jeden telefon pod numer alarmowy wystarczy, aby ocalić czyjeś życie!
Rozwiązaniem też mogłoby być specjalne urządzenie przeznaczone do opieki nad osobami, które mają problemy z pamięcią i tracą orientację w terenie, gubią się lub uciekają.
To mały lokalizator, który można zamontować nawet w odzieży. Można rozważyć również specjalną opaskę na rękę, przypominającą zegarek, której podstawową funkcją jest lokalizacja GPS. Takie urządzenia to świetny i bezpieczny gadżet dla naszych seniorów!

(rol/kpp)

431 188139
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

16.05.2023 17:48 wrote:

Oferuję wykonanie nowych instalacji elektrycznych w domach lub mieszkaniach. Montaż lub modernizację czy wymianę istniejących elementów ins…

17.04.2023 09:07 wrote:

Mam do oddania za darmo łóżeczko dziecięce z materacem ( może być dla dziecka do 6 lat ). Odbiór na własny koszt. Miejsce : Środa Sląska. K…

handlo trans