Szkolna Akademia Umiejętności

Szkolna Akademia Umiejętności

13.02. 2019

Od lutego 2018 r. gmina Miękinia realizuje projekt edukacyjny w szkołach podstawowych w Miękini i Pisarzowicach, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży i podnoszenie kompetencji w zakresie języków obcych i matematyki.

Właśnie rozpoczął się ostatni z trzech semestrów realizacji projektu. W okresie od lutego 2018 do stycznia 2019 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w dodatkowych zajęciach wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia w języku angielskim i niemieckim oraz matematyki. Odbyły się również wycieczki edukacyjne, w tym m.in. Euroweek, wyjazd na koncert „Wielojęzyczna Europa”, warsztaty w języku angielskim we wrocławskim zoo oraz wyjazd na seans filmowy w języku niemieckim.

W pierwszym tygodniu ferii w SP Miękinia i SP Pisarzowice uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności językowe podczas zorganizowanych w ramach projektu półkolonii.

A po feriach kontynuowane są dodatkowe zajęcia wyrównawcze i rozwijające uzdolnienia, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. Pojawi się również trochę nowości, w tym mi.n. zajęcia z native speakerami i konkurs na najlepszy przewodnik po gminie w języku angielskim i niemieckim.

(gm)

edukacja i partnerstwo be

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację