poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia poniedziałek, 02 maj 2022 19:34


Szosowe wyścigi zakończyły tegoroczny kolarski weekend w Gminie MiękiniaW niedzielę 24 kwietnia zakończył się kolarski weekend w Gminie Miękinia. W sobotę odbyła się inauguracja cyklu Bike Maraton, a dzień później druga edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Miękinia. Na dystansie PRO (101 km) i FUN (50,5 km) łącznie ścigało się ponad czterystu zawodników. Dodatkowo – w sobotę – w wyścigach dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race wystartowało ponad dwustu najmłodszych uczestników.


Fot. mpr Fot. mpr


Szosowe wyścigi PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to rywalizacja bez klasyfikacji open, w obrębie poszczególnych kategorii wiekowych i – co najważniejsze w tej kolarskiej zabawie – walka o zwycięstwo w każdej z nich w klasyfikacji generalnej. Do zakończenia cyklu zostało nam jeszcze osiem wyścigów, a finałowa Runda Spadających Liści w Sobótce odbędzie się dopiero w październiku. Na tegorocznej mapie cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk Szosowy Klasyk pojawi się natomiast jeszcze cztery razy: w Złotoryi, Szklarskiej Porębie, Obiszowie i Kowarach (ITT)

W niedzielę, najszybszy na dystansie FUN był Wojciech Zieliński (Quest Road), który wygrał kategorię M20. W M16 najlepszy był Jakub Józefiak (RSC Bike Rawicz), a w M30 Michał Lorenc (Szczepan Bike Gorzów Wlkp.). M40 wygrywa Łukasz Trepka (ProRowery Racing Team), M45 Rafał Wiatrak (Rawex Energy Saving), a M50 Piotr Bugała (Colnago – Mavic Team). W M55 pierwszy do mety dojechał Paweł Drab (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), a w M60 Marek Lechowski (Elmar Team). Na najwyższym stopniu podium w M65 stanął Ryszard Wrona (Colnago – Mavic Team), a w M70 kolejna kolarska sława – Jan Faltyn (również Colnago – Mavic Team). W M75 pierwsze miejsce zajął Ryszard Kruszelnicki (KS Sułek Sport Bike Center Atak), a w M80 Stanisław Paterka (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

W Miękini ścigały się też oczywiście panie – w K16 pierwsza była Zofia Dobroskok, w K20 Jowita Grzybowska (Ciclismo Wrocław), w K30 Alicja Marciniec Verge Sport, w K40 Katarzyna Jocher (OTR Interkol Cx80 Team), w K45 Marta Kipek (JTC Team Jawor), w K50 Małgorzata Harbacewicz (JF Duet Goleniów), w K55 Krystyna Musielak (KB Sukces Żmigród), a w K60 Violetta Bubnowska (Rowerowa Rodzina).

Na dystansie 101 km pierwszy na mecie był Kamil Gromnicki (Road-Racing.pl), wygrywając z rywalami o setne części sekundy, co dało mu oczywiście zwycięstwo w kategorii M20. Grzegorz Podgórski był pierwszy w M30, a w M40 wygrał Michał Wiecha (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team). W M45 pierwsze miejsce dla Grzegorza Bednarczyka (Diversey Team), a w M50 dla Jarosława Zygmąta (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team). W M55 minimalnie wygrywa Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy), a w M60 zdecydowanie Dariusz Leduchowski (Ledar). W M65 najszybszy był Zbigniew Soboń (Elmar Team).

Na tym morderczym dystansie nie zabrakło kobiet – K20 wygrała Wiktoria Adamska (brego Team), K30 Małgorzata Gryszczuk (Inpeak Airtrainer Team), a K40 Mariola Posmyk (Diversey Team).

Pełne wyniki niedzielnych zawodów tutaj.

(mpr)
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  PS 2: Plusy za komenatrze też sobie sama wystawiłam z paru adresów IP, ponieważ Roland uniemożliwia lajkowanie własnych wypowiedzi.
  Tak było,... 16 minut temu.
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  A może Ty w pierwszej kolejności przetań mówić ludziom, co mają robić? "Napisz", " Czekaj""?.. Takie sformułowania zostaw dla swojego męża,... 19 minut temu.
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  "Żałosne" ja rozumiem, że każdego mogło zdenerwować czekanie, bo akurat przepuszczano biegnących. Rozumiem też, że i w tej dyscyplinie... 44 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…