niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia środa, 20 kwiecień 2022 13:08


Szosowy Klasyk w Miękini już 24 kwietnia!To pogoda, a nie pandemia opóźniła inaugurację największego w Polsce cyklu wyścigów szosowych dla amatorów PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk i ściganie po dolnośląskich szosach rozpoczęło się tuż przed Wielkanocą.


Fot. mpr Fot. mpr


Teraz czas na kolejną edycję cyklu – Szosowy Klasyk Miękinia, który dopełni całość Kolarskiego Weekendu w Gminie Miękinia, rezerwując sobie najbliższą niedzielę, 24 kwietnia. Dzień wcześniej, w sobotę, asfaltu będzie zdecydowanie mniej, bo Miękinia gościć będzie rozpoczęcie sezonu maratonów MTB i pierwszy start cyklu Bike Maraton. Kto będzie miał dość sił i chęci aby po starcie na „góralu” przesiąść się na rower szosowy, będzie mógł wystartować w obu imprezach, do czego organizatorzy gorąco namawiają.

Starty Szosowego Klasyka w niedzielę od godziny 11:00, zgodnie z wyborem dystansu i przynależnością do kategorii wiekowej. Start i meta – ul. Sportowa w Miękini.

Na cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląski składa się w tym roku 10 wyścigów, a po Ślężańskim Mnichu, Szosowy Klasyk Miękinia jest drugi w kolejności. Jak na każdej edycji cyklu, do wyboru mamy dwa dystanse – PRO i FUN. PRO ma w Miękini 101 km, a FUN 50,5. Rywalizacja toczyć się będzie na zamkniętej dla ruchu kołowego trasie, na rundzie liczącej 25 km.

Trasa wiedzie z Miękini przez Mrozów, Wojkowice, Wilkostów do Księginic. Potem, dalej, przez Głoskę, Lubiatów, Zabór Mały i Wielki oraz Klękę, z powrotem do Miękini. Prognozy zapowiadają prawdziwie wiosenną aurę, więc kolarski peleton powinien mknąć przez morze zielonych pól i w szpalerach kwitnących drzew, co jest już krajobrazową wizytówką wyścigu w Gminie Miękinia.

Cały czas trwają jeszcze zapisy online. Po więcej informacji i szczegółów odsyłamy na https://viadolnyslask.pl/ oraz https://szosowyklasyk.pl/

Biuro zawodów w Miękini rozpocznie pracę po zakończeniu sobotniego Bike Maratonu, o godzinie 17:00 i czekać będzie na zawodników do 20:00. W dniu wyścigu czynne będzie od godz. 8:00 https://szosowyklasyk.pl/miekinia/biuro-zawodow/

Na tegorocznej mapie cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk Szosowy Klasyk pojawi się jeszcze cztery razy: w Złotoryi, Szklarskiej Porębie, Obiszowie i Kowarach (ITT)

(mpr)
<-- || -->

 

 • Łojeny powiedział(a) Więcej
  Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy godzinę temu.
 • bch powiedział(a) Więcej
  To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
 • mati powiedział(a) Więcej
  Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…