poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Twierdził, że nie pił alkoholu, tylko stosował środek do dezynfekcji

Twierdził, że nie pił alkoholu, tylko stosował środek do dezynfekcji

Cz, 23.04.2020 12:07

48-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Fakt wyczuwalnej od niego woni alkoholu tłumaczył zastosowaniem środka do dezynfekcji. W ten sposób próbował uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie.Policjanci ze średzkiej drogówki, na terenie gminy Miękinia zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Daewoo. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. Twierdził on, że płukał jamę ustną środkiem do dezynfekcji.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa w ruchu drogowym policjanci poddali 48-latka badaniu, które wykazało, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie.

Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu średzkiego posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 roku. Funkcjonariusze stwierdzili też, że mężczyzna nie dopełnił obowiązku rejestracji pojazdu w ustawowym terminie. Zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

48-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

fot. policja, zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  bardzo zabawne jest to co pisowcy robią z ludźmi powiedzmy w jaki sposób nas tresują szalika nie możesz... 2 minut temu
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 2 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 9 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 10 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM