Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

W gminie Miękinia otwarto kolejne przebudowane drogi

W gminie Miękinia otwarto kolejne przebudowane drogi

27.09. 2019

Wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, wraz z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem,  otworzyli dziś inwestycję drogową o łącznej długości 3,8 km.

Remont dróg relacji Wilkostów – Brzezinka Średzka i Białków – Wilkostów kosztował 5 871 221,47 zł, z czego dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 2 935 612,23 zł.

- Pogratulować trzeba przede wszystkim wójtowi oraz tym, którzy pisali wnioski. Serdecznie dziękuję za ten wniosek, bo jeżeli jest możliwość przekazania środków, to z całą pewnością jest też ogromna radość. Niecały rok temu ogłaszaliśmy Fundusz Dróg Samorządowych, a dzisiaj otwieramy drogę o łącznej długości prawie 4 km. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, to są 4 km z około 230 km, które będziemy otwierali w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na terenie naszego województwa – zapowiedział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować radzie gminy, która znalazła w budżecie pieniądze na tę inwestycję - podkreślał wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn. - Jak przejedzie się Pan po drogach gminnych zauważy Pan, że większość z nich jest modernizowana właśnie dzięki rządowemu  programowi - zwracał się do wojewody wójt, dziękując przy okazji za wsparcie odnośnie planów przebudowy skrzyżowania w Błoniu. Zaznaczył również, że jest otwarty na współpracę z powiatem. -  Jak wniosek zostanie złożony, ja dołożę do inwestycji - mówił włodarz gminy Miękinia.

- Obie drogi przed przebudową posiadały nawierzchnię w bardzo złym stanie technicznym, z licznymi śladami lokalnych napraw, z wykorzystaniem masy bitumicznej. Ponadto część drogi relacji Białków – Wilkostów wykonana była z mocno popękanych płyt betonowych. Na większości odcinków drogi pokryte były licznymi spękaniami, szczególnie przy krawędziach oraz koleinami - czytamy w informacji gminy Miękinia. -  W wyniku przebudowy, na obu odcinkach dróg wykonano podbudowę, położono nawierzchnię z betonu asfaltowego, pobocza utwardzono kruszywem kamiennym. W miejscowości Brzezinka Średzka wykonano chodnik o długości 663 mb i szerokości 2m. Zainstalowano 15 nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami typu LED.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ludzie otrząśnijcie się.
Przelew już poszedł. Zdrówka ...
Wystarczy, że przejdę na drugą stronę ulicy i już jestem w Lidlu. Hip hip hura ...
Hej, ale to ten mostek to starosty jest bo tam rzeka plynie panstwowa

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…