sobota 20.07.2024

Imieniny: Czesława Fryderyka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia czwartek, 15 czerwiec 2023 20:01


W Miękini debatowali o bezpieczeństwie

SkomentujFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zorganizowali w Miękini debatę społeczną, której celem było przybliżenie najczęściej występujących zagrożeń dotyczących osób starszych, szczególnie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w sieci, a także omówienie założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu Dzielnicowy bliżej nas oraz aplikacji mobilnej Moja Komenda i Planów Priorytetowych.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Debata społeczna jest jedną z form zacieśniania współpracy Policji ze społecznością lokalną. Pozwala z jednej strony zdiagnozować i określić potrzeby społeczne związane z zagrożeniami bezpieczeństwa, a z drugiej umożliwia wskazanie sposobów rozwiązania zdiagnozowanych problemów zgodnie z oczekiwaniami społecznymi.

Spotkanie to miało na celu podjęcie tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa, omówione zostały nowe metody działania oszustów np. „na wnuczka”, „na policjanta” i na „pracowników” różnych firm oraz sposoby działania oszustów w sieci. Nie zabrakło również projekcji filmów Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Senior Online, przedstawiających różne metody oszustw na osobach starszych, dzięki którym obecni na debacie mogli zobrazować sobie przedstawiane sytuacje.

Jednym z paneli tematycznych było przedstawienie zebranym narzędzia komunikowania się Policji ze społeczeństwem w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wytłumaczyli zebranym zasady działania tego narzędzia informatycznego oraz zachęcali mieszkańców do korzystania z możliwości zgłaszania im wszelkich problemów za pomocą tej aplikacji.

Uczestnicy dowiedzieli się więcej o idei realizowanego programu Dzielnicowy bliżej nas oraz o aplikacji mobilnej Moja komenda, dzięki której przy użyciu smartfona każda osoba może uzyskać m. in. informacje o danych kontaktowych swojego dzielnicowego, czy też o adresie najbliższej jednostki Policji.

Każdy uczestnik otrzymał ulotki zawierające informacje na temat porad dla seniorów, by nie paść ofiarą oszustów. Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że tego rodzaju spotkania powinny być organizowane częściej. Przygotowana tematyka przypadła do gustu seniorom, szczególnie w aspekcie omawianego tematu: zagrożenia w sieci.  Kolejne spotkanie z pewnością odbędzie się niebawem.


Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ogrody pawlowski trawniki www


bus baner

Nie przegap tych artykułów.