wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

W Miękini już wkrótce powstanie skatepark

W Miękini już wkrótce powstanie skatepark

Pt, 26.03.2021 11:54
 •  

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace przy budowie pierwszego skateparku w gminie Miękinia. Do dzisiaj internauci mogą głosować na zaproponowane projekty. 


16 marca na facebookowym profilu gminy pojawiły się dwie pierwsze wizualizacje. - Prosimy was o pomoc. Głosujcie na ten, który bardziej wam się podoba - napisano. Post cieszył się dużym zainteresowaniem - zebrał 102 komentarze i 29 udostępnień. Internauci zwrócili jednak uwagę, że oba projekty są niedostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników skateparku, jakimi są zarówno osoby jeżdżące na desce, jak i na hulajnodze, rolkach czy rowerach.

Gmina Miękinia wzięła pod uwagę głosy internautów i jeszcze dwukrotnie zmodyfikowała projekt. - W związku z dużym zainteresowaniem planowanym do budowy skateparkiem jeszcze raz przedstawiamy Państwu do wyboru dwa warianty obiektu. To efekt kolejnego etapu naszych prac, po wczorajszych licznych Państwa sugestiach. Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, iż obiekt zostanie usytuowany w takim miejscu, że możliwa będzie jego rozbudowa. W związku z ubieganiem się o dofinansowanie projektu, decyzja musi zostać podjęta już dzisiaj, 26 marca. Głosować można pod najnowszym postem gminy na facebooku, zostawiając lajka pod wybraną wizualizacją.

W dyskusji pod postami na facebooku gminy wzięło udział wielu zainteresowanych. Wśród nich pan Radosław Brzeziński, mieszkaniec pobliskiej Brzeziny, od kilku lat jeżdżący wyczynowo na BMX-ie, którego poprosiliśmy o komentarz - Mam wrażenie, że projekty nie zostały do końca dobrze przemyślane. Przy konsultacjach powinny uczestniczyć osoby, które będą z tego obiektu korzystać, by ten służył nam jak najlepiej. W takim skateparku należałoby wyodrębnić sekcję parkową, czyli przeszkody takie jak jump box oraz sekcję streetową, czyli przeszkody takie jak murki i rurki. To dałoby możliwość najlepszego rozwoju dla różnych użytkowników, ponieważ każdego ridera definiuje inny styl jazdy - ocenia pan Radosław. - Mimo to jestem bardzo zadowolony, że w okolicy w końcu powstanie miejsce do rozwoju swoich pasji - podsumowuje.

OLO / fot. GM

Projekt 1

wariant 1

Projekt 2

wariant 2

 • 4
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! godzinę temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. godzinę temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 3 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM