poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Więcej policyjnych patroli na terenie gminy Miękinia

Więcej policyjnych patroli na terenie gminy Miękinia

Cz, 01.04.2021 17:15
 •  

Kolejny już raz średzcy policjanci otrzymali wsparcie samorządu miękińskiego. Dzięki temu na terenie gminy Miękinia pojawi się więcej mundurowych, którzy zgodnie z grafikiem będą mogli pełnić dodatkowe służby. Współpraca samorządu lokalnego z Komendą Powiatową Policji w Środzie Śląskiej pozwoli na podjęcie dodatkowych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.


1 kwietnia br. Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej podinspektor Dariusz Smoliński oraz wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn podpisali porozumienie dotyczące przekazania 45 tysięcy złotych średzkiej policji na dodatkowe służby prewencyjne na terenie gminy.

Jak wspólnie przyznali beneficjenci porozumienia, bezpieczeństwo mieszkańców jest kwestią najważniejszą. Stąd idea przekazania środków, które pozwolą na zaplanowanie większej ilości patroli, a tym samym na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Ponadto w ramach współpracy, jeszcze w marcu, zabezpieczono dodatkowe 62.500 zł jako wsparcie na zakup samochodu o podwyższonym podwoziu dla policjantów z Posterunku Policji w Miękinia, ułatwiającego pracę w terenie.

Warto dodać, że w ubiegłym roku w partnerstwie gminy i Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej udało się zrealizować projekt doświetlenia 5 przejść dla pieszych, któremu towarzyszyła kampania edukacyjna na temat bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów w ramach rządowego programu im. Władysława Stasiaka „Razem bezpieczniej”. Natomiast w 2020 roku gmina wsparła również finansowo zakup radiowozu dla policjantów z Miękini.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

431 80245

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 6 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 6 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…