czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia poniedziałek, 29 sierpień 2022 12:03


Wyjątkowa leśna przygoda na terenie gminy Miękinia [zdjęcia]Ponad 200 seniorów 26 sierpnia wzięło udział w Rajdzie bezpieczeństwa - leśnej grze terenowej dla regionu wrocławskiego pn. Edukacja dla bezpieczeństwa, zorganizowanej na terenie Nadleśnictwa Miękinia, w ramach projektu Bezpieczny Senior.Na ok. 3-kilometrowej trasie przygotowanej w obszarze pięknych miękińskich lasów wyznaczono 7 punktów kontrolnych, gdzie uczestnicy tej części wydarzenia (23 grupy liczące 5 osób) zmagali się z quizami, zagadkami i konkursami. - To jest wyjątkowa leśna przygoda - powiedziała nam jedna z uczestniczek - Bawimy się tu doskonale. Brawa dla organizatorów oraz uczestników, bo atmosfera jest tu naprawdę szczególna - podkreślała.

Seniorzy z Dolnego Śląska, w tym z terenu gminy Miękinia oraz gmin ościennych, uczestniczyli także w zabawie na terenie Szkółki Leśnej w Mrozowie, gdzie oprócz wspólnego biesiadowania przy muzyce i występach, poszerzali swoją wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia Waldemar Zaremba oraz przedstawiciele służb ratowniczych tj.  Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Lutyni i w Miękini oraz KP PSP w Środzie Śl., Pogotowie Ratunkowe, Policja, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Służba Więzienna, Straż Gminna, Żandarmeria Wojskowa, którzy oprócz zaprezentowania sprzętu przekazali praktyczne i ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa zarówno w Internecie, jak i w codziennym życiu. Organizację pikniku i działania edukacyjne wsparli również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Polskiego Czerwonego Krzyża.

Organizatorami projektu są:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gmina Miękinia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini, Nadleśnictwo Miękinia, Lasy Państwowe, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini, Miękiński Uniwersytet III Wieku, 4 Miękiński Szczep Harcerski "Ha2o".

(rol)
 • Jola powiedział(a) Więcej
  Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... godzinę temu.
 • Kola powiedział(a) Więcej
  Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
 • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…