piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany
Mieszkaniec powiatu średzkiego, jadąc wczoraj drogą 2077D, zupełnie zignorował wyraźny sygnał wydany przez umundurowanego policjanta, nie zatrzymał się do kontroli i zjechał w drogę szutrową, podejmując próbę ucieczki.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej natychmiast udali się w pościg za kierującym Renault. Kiedy pojazd zatrzymał się przed jednym z bloków, tuż przy nim pojawili się zaraz policjanci.

Za kierownicą samochodu siedział 64-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny charakterystyczną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący ma blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że wobec 64-latka sąd dwukrotnie wydawał zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujące do 2023 roku.

Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym, a mężczyźnie wręczyli wezwanie do stawiennictwa w jednostce Policji.

64-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowania się do zakazów sądowych. Ponadto poniesie konsekwencje przestępstwa w postaci niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Przypomnijmy, kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 2 minut temu
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 17 minut temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 28 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…