niedziela 24.01.2021

Imieniny: Rafała Felicji Franciszka

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Wt, 04.08.2020 17:45

Najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie dwaj mężczyźni, którzy na terenie  nieużytków leśnych w powiecie średzkim uprawiali konopie inne niż włókniste.Średzcy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali sprawców na gorącym uczynku w momencie, kiedy przyszli doglądać rośliny. Zabezpieczono łącznie 121 krzewów, które znajdowały się w doniczkach usytuowanych na wykarczowanych fragmentach podmokłego terenu, a także środki do wzrostu roślin.

W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania oraz pojazdów, funkcjonariusze zabezpieczyli trzy telefony komórkowe, tablet, wagę elektroniczną, pałkę teleskopową, kilkanaście tysięcy złotych, a także paralizator. Dalsze czynności pozwoliły na zabezpieczenie również kilkunastu sztuk amunicji do broni palnej różnego rodzaju.

Zatrzymani w wieku 28 i 26 lat trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowiedzą za uprawę wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innej niż włókniste, tj. blisko 2700 gram marihuany.

Ponadto 26-latek odpowie również za posiadanie bez wymaganego zezwolenia 11 sztuk amunicji do broni palnej różnego rodzaju.

W związku ze sprawą w stosunku do zatrzymanych zastosowano tymczasowe zajęcie mienia na poczet przyszłych kar na łączną kwotę blisko 11,5 tysiąca złotych.

Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo uprawy konopi innej niż włóknista  zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? godzinę temu.
 • Simpson powiedział(a) Więcej
  Siekamy na wasze obostrzenia zdradzieckie rządowe mordy 5 godzin temu.
 • Narocz powiedział(a) Więcej
  To wielka strata dla Polski. Odeszła Wielka Patriotka Lidia Lwow Eberle. Pozostanie w naszej pamieci na zawsze. 5 godzin temu.
 • Polski powiedział(a) Więcej
  Jesteś Tym wójtem? Jeśłi tak to zmroz oko :D 18 godzin temu.
 • F.kt powiedział(a) Więcej
  Pisowiec napisał:
  dvdf - czy Platforma Obywatelska  ma program na lepszą Polskę niż ten realizowaný przez PiS?. To...
  18 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM