Apel do rolników, którzy ponieśli straty w uprawach kukurydzy
Rolnicy z terenu Powiatu Średzkiego chcą zwrócić się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z prośbą o uznanie naszego regionu za objęty suszą w uprawie kukurydzy na ziarno.
- Rolnicy uprawiający kukurydzę ponieśli tak duże straty, że będą musieli poważnie się zadłużyć. Trudno nam zrozumieć, z jakiego powodu teren naszego powiatu został uznany za dotknięty suszą w uprawie kukurydzy na kiszonkę, a w uprawie kukurydzy na ziarno już nie - czytamy m.in. w piśmie przygotowanym przez rolników, Dariusza Maciejewskiego i Michała Bilińskiego.
- Zwracamy się z apelem do rolników z terenu Powiatu Średzkiego, którzy ponieśli straty w uprawach kukurydzy ziarnowej, żeby zgłaszali się do kolegi Michała Bilińskiego na nr tel. 697 173 363 - mówi Dariusz Maciejewski.
(red) fot. wk

