Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Podając nieprawdziwe dane, chciał uniknąć odsiadki

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który ukrywał się przed organami ścigania.

Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Z tego właśnie powodu 31-latek w trakcie kontroli drogowej podawał policjantom nieprawdziwe dane. Chciał w ten sposób wprowadzić funkcjonariuszy w błąd. Jak się wkrótce okazało, był jeszcze jeden powód takiego zachowania mężczyzny. Kiedy policjanci ustalili, jego dane, wszystko było już jasne. Kierowca miał bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wybiegi średzianina okazały się nieskuteczne. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 12 miesięcy.

31-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za złamanie sądowego zakazu. Za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd  co do swojej tożsamości, został ukarany mandatem karnym kredytowym w wysokości 500 złotych.

Źródło: KPP Środa Śląska

Aktualizacja: 15.10.2025 | 20:03
Dołącz do naszych obserwatorów

Nie przegap najważniejszych informacji z regionu!

ARTYKUŁY PARTNERÓW

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.