Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Pożar auta, wypadki i skutki silnych wiatrów [raport strażaków]

Od 18.10.2021 r. do 24.10.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 109 zdarzeń; 7 pożarów, 101 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarmu fałszywego.


19.10.2021 r.  - na DK nr 5 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, którymi podróżowali tylko kierowcy, a jeden z  pojazdów przewoził zwierzęta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego odgięto drzwi oraz część deski rozdzielczej uwolniono i ewakuowano z jednego z pojazdów kierowcę.

21.10.2021 r. - w miejscowości Bogdanów doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania zastępów strażackich polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia oraz podano jeden prąd wody na palący się samochód. W tym dniu, na skutek silnych wiatrów, strażacy z powiatu średzkiego interweniowali 83 razy. Większość zgłoszeń dotyczyła powalonych przez wiatr drzew, które utrudniały i  blokowały przejazd na szlakach komunikacyjnych, powalone drzewa i gałęzie  uszkadzały również linie energetyczne ponadto  doszło do 3 uszkodzeń dachów. Z uwagi na długotrwałe zaniki prądu strażacy dostarczyli do dwóch mieszkań agregaty prądotwórcze, które zasiliły respiratory. Z kolei 22.10.2021 r. KP PSP otrzymała 13 zgłoszeń: 8 dotyczyło wiatrołomów, jedno uszkodzonego dachu w budynku mieszanym, doszło również dwóch pożarów - ścierniska oraz nieużytku. Skutki nawałnicy usuwane były jeszcze 23 października: 4 zgłoszenia dotyczyły złamanych, bądź powalonych przez wiatr drzew.  

23.10.2021 r. - w miejscowości Lusina doszło do pożaru sterty słomy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu w celu ugaszania płonącej sterty słomy.

24.10.2021 r. - w Kostomłotach, na zjeździe z autostrady A4, miała miejsce kolizja dwóch pojazdów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

24.10.2021 r. - na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i ul. Oławskiej w Środzie Śląskiej doszło do kolizji dwóch pojazdów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

Komenda Powiatowa PSP Środa Śląska

Aktualizacja: 25.10.2021 | 21:15


ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW