Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Spotkanie głównych księgowych jednostek organizacyjnych powiatu

Z inicjatywy skarbnika Powiatu Mariusza Łosia, 29 lipca w starostwie odbyło się spotkanie głównych księgowych jednostek organizacyjnych Powiatu Średzkiego.


Zebranych przywitał Starosta Średzki Sebastian Burdzy, który wspomniał o planowanych zmianach w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz potrzebie ścisłej współpracy księgowych z nową radą powiatu oraz zarządem.

Na spotkaniu omówiono m.in. kwestie związane z opracowaniem projektu budżetu na 2025 rok, wykorzystaniem narzędzi informatycznych w procesie budżetowania i wydatkowania środków publicznych zgodnie z wymogami ustawy o finansach publicznych oraz dostosowaniem budżetów jednostek do wprowadzonych zmian w klasyfikacji.

- Było to pierwsze oficjalne spotkanie takiego gremium, kolejne zaplanowaliśmy wstępnie na drugą połowę października. Stała i merytoryczna współpraca naszego zespołu pozwoli na efektywne realizowanie zadań, lepszą komunikację oraz skuteczniejsze rozwiązywanie problemów poprzez znajdowanie najlepszych rozwiązań - podsumował zebranie skarbnik powiatu Mariusz Łoś.

Powiat Średzki - RFP

Aktualizacja: 01.08.2024 | 13:19


GALERIA

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW