Wydrukuj tę stronę
Przedstawiciel „Rycerzy Rolanda” na uroczystości w Warszawie

Przedstawiciel „Rycerzy Rolanda” na uroczystości w Warszawie

08.08. 2018

Sekretarz Fundacji „Rycerze Rolanda” z Juszczyna p. Tadeusz Guzik, znalazł się w grupie osób zaproszonych przez Sekretarza Stanu, Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Dr hab. Mariusza Oriona Jędryska na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego odbywających się w Ministerstwie Środowiska 1 sierpnia w Warszawie.

Uroczystość przebiegała w podniosłej i patriotycznej atmosferze. Rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i wystawieniem Warty Honorowej. Następnie przemówienia wygłaszali: Minister Środowiska- Henryk Kowalczyk,
Sekretarz Stanu - prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek,
Pułkownik Zbigniew Zieliński - kombatant I i II Konspiracji Zbrojnej,
Pułkownik Mieczysław Orzełek - Prezes Koła Leśników i Drzewiarzy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy Ministerstwie Środowiska,
Przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej.

Po przemówieniach nastąpiła uroczystość złożenia wieńców oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla: Ministra Henryka Kowalczyka, Ministra Mariusza Oriona Jędryska, Ministra Sławomira Mazurka oraz innych wyróżnionych osób. Wśród wyróżnionych znalazł się również sekretarz Fundacji „Rycerze Rolanda” p. Tadeusz Guzik, który otrzymał podziękowanie od Sekretarza Stanu prof. dr hab. Mariusza Oriona Jędryska.

Po części oficjalnej goście zostali przyjęci przez Ministra Mariusza Oriona Jędryska w sali konferencyjnej na nieoficjalnym spotkaniu. Jednym z zaproszonych był p. Janusz Łucki ze Szczepanowa, który brał czynny udział w tych uroczystościach. Spotkanie z Ministrem przebiegało w przyjemnej i niekrępującej atmosferze. Uczestnicy korzystali także z różnych atrakcji przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska na ten szczególny dzień.

Nadmienić należy, że w październiku bieżącego roku będzie możliwość osobistego poznania p. Ministra w Środzie Śląskiej podczas VII Klasyku Pamięci organizowanego corocznie przez Fundację  "Rycerze Rolnda".

(gt) fot. gt