wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //
Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Chwalimierza
W piątek 4 lutego po godzinie 17.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Chwalimierzu (gm. Środa Śląska) wybuchł pożar. Trwa akcja pomocy dla poszkodowanej rodziny. 

Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne


Jak poinformował świadek wczorajszego zdarzenia, wcześniej, z powodu zagrożenia wybuchem gazu, ewakuowano mieszkańców dwóch bloków. Po godzinie 17.00 jedno z mieszkań zajęło się ogniem. Na miejscu działały zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukówka, Brodna, Cesarzowic oraz z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Poszkodowana w wyniku pożaru została pięcioosobowa rodzina. Pani Agnieszka Krawczuk mieszkała z 5-letnią córką Zuzią, braćmi, Zbigniewem i Mariuszem, którzy posiadają grupy inwalidzkie oraz schorowaną starszą mamą. Na pomoc bardzo szybko ruszyła firma Poleasingowe.pl, w której pan Zbigniew jest mechanikiem samochodowym. 

- W takich chwilach wszystkie ręce na pokład. W sobotę od rana wszyscy faceci z naszej firmy stawili się z narzędziami w spalonym mieszkaniu Zbyszka. W tym czasie kobiety organizowały ubrania i zakupy dla poszkodowanej rodziny. Wynieśliśmy z mieszkania spalone sprzęty i meble. Wymieniliśmy okno, które strażacy wybili w trakcie akcji gaśniczej. Skuliśmy tynki i wymyliśmy mieszkanie z sadzy - mówi Artur Kopania, prezes Poleasingowe.pl. 

W pomoc poszkodowanym zaangażowała się także Gmina Środa Śląska i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Już wkrótce rodzina otrzyma mieszkanie zastępcze, w którym będzie mogła przebywać na czas remontu. Z kolei Hurtownia Pekra ze Środy Śląskiej zadeklarowała, że przekaże za darmo niezbędne materiały elektryczne.

Pogorzelców z Chwalimierza można wesprzeć finansowo poprzez zrzutkę lub materialnie. Na ten moment najbardziej potrzebne są płyty kartonowo-gipsowe, gipsy, szpachle i farby oraz przedmioty codziennego użytku i ubrania (dla dziecka: rozm. 128-130, nr buta 30, damskie: rozm. XXXL/XL, nr buta 39, męskie: rozm. XL, XXL nr buta 41 i 46). Dary można dostarczać do lokalu przy ul. Świdnickiej 18 w Środzie Śląskiej.

OLO


 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... Mniej niż minutę temu
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 4 minut temu
 • Zosia powiedział(a) Więcej
  Bieda? Jaka bieda? Gdzie? Wystarczy wejść do naszej średzkiej biedry. Z koszy aż się wylewa. Kupują ile wlezie. Nad morze jak pojechałam do... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…