poniedziałek 22.07.2024

Imieniny: Marii Magdaleny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


3 rocznica utworzenia Dziennego Domu „Senior+” w Środzie Śląskiej

Skomentuj12.06.2024 r. odbyła się uroczystość obchodów 3 rocznicy utworzenia Dziennego Domu „Senior+” w Środzie Śląskiej zorganizowana w Centrum NGO przez DDS+ i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej.Powstanie Dziennego Domu "Senior+" jest podróżą, która rozpoczęła się 3 lata temu. W swojej codziennej działalności DDS+ aktywizuje, wspiera oraz integruje wewnątrzpokoleniowo i międzypokoleniowo. W podróży tej uczestniczą osoby z różnych instytucji i placówek, z którymi współpraca owocuje spotkaniami i licznymi inicjatywami.

Witając przybyłych gości Justyna Hołyst - Kierownik Dziennego Domu "Senior+" podziękowała za przybycie i współpracę reprezentantom SP w Szczepanowie, PZS nr 1 im. M. Kopernika w Środzie Śląskiej, Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej, Stowarzyszenia Klub Seniora, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Ostoja w Środzie Śląskiej, PCK a także Pani Annie Żygadło-Wojtasińskiej Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Pani Marioli Staszczak Zastępcy Dyrektora GOPS, Pani Annie Baranieckiej Głównej Księgowej GOPSu , Panu Andrzejowi Hubiak, Pani Elżbiecie Stachowiak, Pani Ewie Lorenc oraz pracownikom Centrum NGO. Słowa podziękowania za wsparcie i zaangażowanie Justyna Hołyst skierowała również do Joanny Sadowskiej – Dyrektor GOPS oraz Elżbiety Czarnoty – Burmistrz Środy Śląskiej, a także do Zespołu DDS+ Natalii Semczuk, Katarzyny Dąbrowkiej, Pauliny Słobodzian, Pauli Kałuży, Beaty Hubiak i seniorów – uczestników DDS+.

 - Powstanie Dziennego Domu Senior+ jest odpowiedzią na wyzwania związane ze starzejącym się społeczeństwem, a tym samym potrzeby osób starszych wymagających wsparcia, a także ich opiekunów rodzinnych - dodała Justyna Hołyst.

Joanna Sadowska rozpoczynając uroczystość przywołała wspomnienia sprzed 3 lat, kiedy to w czerwcu 2021 r. otworzono Dzienny Dom „Senior+", który funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej w ramach programu ministerialnego „Senior+”.

- Szanowni Seniorzy, z okazji rocznicy powstania Dziennego Domu "Senior+", pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia. Niech każdy dzień spędzony w Dziennym Domu będzie pełen radości, uśmiechu i ciepłych, rodzinnych relacji. Życzę Wam zdrowia, sił, wytrwałości oraz wiele satysfakcji z realizacji Waszych pasji i hobby. Niech każdy dzień będzie dla Was pełen nowych możliwości i inspiracji. Dziękuję Wam za Waszą obecność oraz za to, że każdego dnia wnosicie do Dziennego Domu Seniora dużo radości i pozytywnej energii - życzyła Burmistrz Środy Śląskiej Elżbieta Czarnota.

Ogromną niespodzianką dla uczestników DDS+ był prezent wręczony przez Burmistrz Środy Śląskiej Elżbietę Czarnotę od Gminy Środa Śląska w postaci ekspresu do kawy. Od dzisiaj codzienna kawa w DDS+ o godz. 11:00 będzie smakować inaczej.

Seniorzy przygotowali dla zgromadzonych gości część artystyczną. Odczytali przygotowany na tę okazję wiersz rocznicowy, którego poszczególne zwrotki odzwierciedlały codzienne funkcjonowanie DDS+. Seniorzy wraz z gośćmi zaśpiewali także hymn Dziennego Domu Seniora.

Uwieńczeniem uroczystości był tort symbolizujący obchody 3 rocznicy i zaśpiewanie przez wszystkich "sto lat". Zespół DDS+ przygotował także na tą wyjątkową okazję przekąski. Podczas poczęstunku był czas, aby wspólnie porozmawiać i powspominać minione trzy lata, a także planować kolejne inicjatywy. Goście mieli także możliwość obejrzenia kolażu zdjęć z 3 lat funkcjonowania dziennej placówki, który znakomicie obrazował podejmowane na co dzień aktywności.

W imieniu uczestników DDS+ dziękujemy wszystkim za serdeczne życzenia i piękne upominki.

DDS+ / PRG

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ogrody pawlowski trawniki www


glory

Nie przegap tych artykułów.