Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

40-lecie Kapeli „Kulinianie”

40-lecie Kapeli „Kulinianie”

25.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

23 listopada w Ciechowie odbyła się uroczystość zwieńczająca 40 lat działalności Kapeli „Kulinianie” powstałej w 1979 roku z inicjatywy mieszkańców wsi Kulin.

Z tej okazji Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński w towarzystwie radnej Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Grażyny Ostrówki, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Krycińskiego i Kierownika Wydziału Organizacyjnego Judyty Partyki – Basy, wręczył jubilatom list gratulacyjny, dziękując, za trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju kultury i tradycji naszej Gminy, za bezinteresowną działalność dla społeczności lokalnej oraz artystyczną oprawę uroczystości dożynek i wielu innych eventach na Ziemi Średzkiej, w kraju i za granicą.

„Kulinianie” świadczą nie tylko artystyczne oprawy obrzędów, ale występują również na przeglądach kapel ludowych, niejednokrotnie odnosząc sukcesy. W 2005 r. na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Zespołów Folklorystycznych w Złotowie zajął II miejsce. W 2004 r. kapela występowała w Poznaniu podczas Targów „POLAGRA 2004” promując gminę Środa Śląska. W 2004 r. kapela podczas jesiennej edycji Ludowej Listy przebojów organizowanej przez Polskie Radio Wrocław, „Kulinianie” zajęli I miejsce i w nagrodę nagrali płytę w Dużym Studio Polskiego Radia Wrocław. We wrześniu 2004 r. kapela występowała przed publicznością w partnerskiej gminie Saterland w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Życzymy Wam „Kulinianie”, by przez kolejne, długie lata, udawało się Państwu jak najlepiej wykonywać obrane przez siebie cele. Mamy nadzieję, iż będą Państwo odnosić kolejne sukcesy na scenach kraju i poza jego granicami z dumą reprezentując Gminę Środa Śląska i sołectwo Kulin.

(um) / fot. ug

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bo przy okazji świętowania można za darmochę najeść się do woli.

This comment was minimized by the moderator on the site

Tam Pan to normalnie co chwilę jakieś świętowanie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację