poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //5,5 tony opon wyrzuconych przez mieszkańców w ciągu tygodnia?W ostatnich tygodniach z terenu miasta Środa Śląska firma Chemeko-System odebrała ogromne ilości zużytych opon – około 5,5 tony. To bardzo duża liczba, zaskakująca tym bardziej, że jest środek lata i sezon na wymianę ogumienia już minął. Skąd zatem takie ilości opon na mieście w gniazdach na odpady komunalne?


Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


Zgodnie z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku na terenie Gminy Środa Śląska, odpady takie jak zużyte opony powinny być dostarczone bezpośrednio do PSZOK-u w Krynicznie 93, prowadzonego przez FBSerwis. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z 28 kwietnia br. w sprawie szczegółowego odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, limit dostarczanych do PSZOK-u opon wynosi 4 sztuki na jedno gospodarstwo domowe w ciągu roku.

Tymczasem w ciągu jednego tygodnia Chemeko-System zebrało z terenu miasta około 5,5 tony zużytych opon. To kilkukrotnie przekracza ilości normatywne opon od aut osobowych i motocykli, które mogą być wyrzucane jako wielkogabaryty. To ogromna ilość, jaką wytwarzają zwykle zakłady wulkanizacyjne i powinny one być przypisane do prowadzonej działalności gospodarczej.

Wszystkie ponadnormatywne ilości, znacznie wykraczające poza limity oraz opony do aut ciężarowych i dostawczych będą sprawdzane przez Chemeko-System i Straż Miejską pod kątem, czy nie pochodzą z działalności gospodarczej. Jeżeli tak będzie, opony powinny być utylizowane na koszt tych przedsiębiorców, a nie wszystkich mieszkańców, którzy płacą 28,7 zł lub 27 zł (gospodarstwa z kompostownikami) na mieszkańca miesięcznie. 

(prg)
  • Żałosne powiedział(a) Więcej
    Przynudzasz. :(więc się powtórzę - dla odmiany może odniesiesz się w końcu merytorycznie do mojego komentarza zamiast wiecznie urządzać... 8 minut temu.
  • Maruda powiedział(a) Więcej
    A kopa chcesz? 15 minut temu.
  • Lalamido powiedział(a) Więcej
    Lepiej niech leży. 17 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…