środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Burmistrz podziękował radnym za udzielenie wotum zaufania i absolutorium 11 głosami za / fot. Roland Burmistrz podziękował radnym za udzielenie wotum zaufania i absolutorium 11 głosami za / fot. Roland

Absolutorium dla Burmistrza (wideo)

Śr, 30.06.2021 10:03

23 czerwca Rada Miejska udzieliła Burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Zarówno w głosowaniu nad wotum zaufania, jak i nad absolutorium 11 radnych było za, nikt nie był przeciw, aż trzech radnych wstrzymało się od głosu.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gmina zakończyła 2020 rok nadwyżką budżetową, która w całości będzie przeznaczona na budowę nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze w Środzie Śląskiej. Głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza poprzedziła prezentacja i podsumowanie kluczowych działań ujętych w raporcie o stanie Gminy Środa Śląska za 2020 rok. Przed głosowaniem nad udzieleniem absolutorium radni wysłuchali prezentacji kluczowych informacji ze sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Środa Śląska za 2020 rok, które uzyskało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, sprawozdaniem finansowym oraz mienia. Opinie Komisji Rewizyjnej oraz stałych komisji Rady Miejskiej były również pozytywne.

Burmistrz podziękował większości Rady Miejskiej  za udzielenie wotum zaufania oraz za absolutorium. – Rok 2020 był trudnym rokiem, ale w tym trudnym roku daliśmy sobie radę. Zarówno jeśli chodzi o wyzwania, jakie były przed nami, jak również cele strategiczne jakie były i cały czas są przed nami. Cieszę się, że w tak wysokim stopniu udało nam się osiągnąć planowane dochody, bieżące i majątkowe. Jednocześnie udało nam się tak zracjonalizować wydatki bieżące, aby osiągnąć istotną nadwyżkę budżetową – podsumowuje wykonanie budżetu za 2020 rok burmistrz Adam Ruciński.

- Dzięki takiej polityce budżetowej zgromadziliśmy sporą część środków na budowę nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze. Łącznie z 9,5 mln dotacją od rządu w Ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowej szkoły podstawowej zgromadziliśmy 22 mln zł, ale na tę inwestycję na Winnej Górze brakuje nam ok. 15 mln zł – zaznaczał na sesji absolutoryjnej burmistrz Ruciński.

(prg)

 • 7
 • 0
 • 1
 • 0
 • 2
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…