sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Apel Radnych do Burmistrza Środy Śląskiej

SkomentujSzanowny Panie Burmistrzu!

Pojawiła się szansa na unormowanie sytuacji związanej z działką z peronami przy średzkiej Biedronce. Szansa niepowtarzalna, gdyż jeżeli Gmina nie skorzysta z możliwości jej wykupu, jaką jeszcze do początku stycznia oferuje dotychczasowy właściciel, to teren ten, póki co pełniący jeszcze infrastrukturalnie funkcję, do której przyzwyczajeni są mieszkańcy, może zamienić się w prywatny parking, albo kolejną galerię handlową, a jesteśmy pewni, że jeżeli znajdzie się on w prywatnych rękach, na zawsze przestanie w tym zakresie służyć zainteresowanym.


Fot. mpr Fot. mpr


Obszar ten został dziesiątki lat temu wyznaczony jako centrum przesiadkowe dla turystów i mieszkańców naszego miasta, gminy, powiatu, a nawet jako przystanek dla kursów dalekobieżnych. Wybudowano tam dworzec autobusowy, najpierw jeden, później zastąpiony kolejnym, bardziej nowoczesnym i wciąż działającym. Miejsce to, jako spełniające w Środzie Śląskiej funkcję komunikacyjną, jest zatem dla podróżnych od tych dziesięcioleci oczywiste, podobnie jak możliwość dokonywania sprawnej wymiany pasażerskiej na przyległych do dworca peronach.

Od kilku lat doświadczamy presji ze strony właściciela peronów. Najpierw ograniczył on dostęp do możliwości korzystania z nich przez przewoźników, jednak szybka reakcja Gminy, poprzez dzierżawę jednego z nich, położonych najbliżej dworca, pozwoliła na niemal niezakłócone funkcjonowanie Średzkiej Komunikacji Publicznej przez kolejne miesiące. Jednakże zamknięcie całego terenu w maju ub.r., wraz z jednostronnym zerwaniem umowy z Gminą, do dziś daje się we skutki wszystkim podróżnym, a w szczególności tłoczącym się na jednym peronie pasażerom ŚKP. Sytuacja ta jest niezręczna i wymaga natychmiastowej poprawy.

Do kierowanego przez Pana Urzędu Miejskiego wpłynęło od wspomnianego właściciela terenu, Polbus-PKS, pismo informujące, że działka została wystawiona na sprzedaż, ale Gmina może skorzystać z opcji pierwokupu. Pragniemy, by ten teren znów zaczął służyć Średzkiej Komunikacji Publicznej i mieszkańcom. Nie możemy dopuścić, by ten teren utracić już na zawsze, a Środa Śląska traciła swój prestiż. Dlatego zwracamy się do Pana, Panie Burmistrzu, z apelem o podjęcie pozytywnej decyzji i zakup wspomnianej działki z peronami przy Biedronce. Będzie to z korzyścią dla wszystkich.

W momencie, gdy się to ziści, pierwszym krokiem będzie przywrócenie peronów do celów transportowych dla potrzeb Średzkiej Komunikacji Publicznej. Dodatkowo, pozostałą część można wynająć przewoźnikom obsługującym komunikację powiatową oraz przewozy pracownicze. W kolejnym etapie, powinna zostać podjęta decyzja o wyposażeniu peronów w zadaszenie oraz informację pasażerską, tak by podróżni mogli oczekiwać na przyjazd autobusów w komfortowych warunkach na poziomie europejskim.

Z poważaniem,
Arkadiusz Gruszczyński
Paweł Rosenbeiger

- Informacja płatna -

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.