niedziela 24.01.2021

Imieniny: Rafała Felicji Franciszka

Artystyczna uczta z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych

Artystyczna uczta z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych

Pt, 08.11.2019 21:48

31 października w średzkim Domu Kultury odbyła się wspaniała impreza integracyjna, łącząca naszą społeczność lokalną, którą zainicjowała wiele lat temu pani Renata Kopacka - Międzynarodowy Dzień Języków Obcych.Na zaproszenie organizatorów:  pani dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Lidii Walerych oraz germanistek - Renaty Kopackiej i Ewy Ek odpowiedziały liczne placówki oświatowo - wychowawcze z naszego miasta. Udział wzięły: przedszkolaki z przedszkola Nr 1, uczniowie SP Nr 3, powiatowe zespoły szkół  Nr 1 i Nr 2, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Samopomocy oraz nasi uczniowie.

Koncert rozpoczął się od powitania przez panią Lidię Walerych oraz pomysłodawczynię imprezy Renatę Kopacką. Pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki z grupy „Kangurków” , które rozbawiły publiczność piosenkami w języku angielskim, przygotowanymi pod kierunkiem pani Moniki Ciszewskiej. Ta sama lektorka przygotowała grupę uczniów ze SP, które zaprezentowały angielski repertuar. Następnie wystąpili uczniowie SOSW  w repertuarze  niemieckim, przygotowani przez panią Renatę  oraz uczniowie klas młodszych pod kierunkiem pani Ewy. Również członkowie Szkolnego Koła Języka Niemieckiego zaprezentowali swoje talenty. Po czym pani Renata zaoferowała  wraz z uczniami pokaz mody bawarskiej.

Później zaprezentowali swój program uczniowie z klasy III D LO – recytowano dzieła Szekspira i śpiewano piosenki w języku angielskim. Serca widzów podbiły również artystki Julia i Aleksandra z Zespołu Szkół Nr 2. Była to prawdziwa artystyczna uczta.

Spotkanie językowych popularyzatorów zakończył występ Kasi z Warsztatów Terapeutycznych, która wcieliła się w rolę Tiny Turner i wprowadziła słuchaczy w dobry nastrój.

Organizatorzy bardzo serdecznie gratulują i dziękują wykonawcom.

Do zobaczenia i usłyszenia za rok.

Ewa Ek
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? 2 godziny temu.
 • Simpson powiedział(a) Więcej
  Siekamy na wasze obostrzenia zdradzieckie rządowe mordy 6 godzin temu.
 • Narocz powiedział(a) Więcej
  To wielka strata dla Polski. Odeszła Wielka Patriotka Lidia Lwow Eberle. Pozostanie w naszej pamieci na zawsze. 6 godzin temu.
 • Polski powiedział(a) Więcej
  Jesteś Tym wójtem? Jeśłi tak to zmroz oko :D 18 godzin temu.
 • F.kt powiedział(a) Więcej
  Pisowiec napisał:
  dvdf - czy Platforma Obywatelska  ma program na lepszą Polskę niż ten realizowaný przez PiS?. To...
  19 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM