niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

Artystyczny Dzień Języków Obcych

Pt, 05.11.2021 10:14
 •  

28 października w średzkim Domu Kultury odbył się „Międzynarodowy Dzień Języków Obcych”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka ze Środy Śląskiej.


Inicjatorki cyklicznego wydarzenia - Renata Kopacka i Ewa Ek zaprosiły do współpracy Niepubliczne Przedszkole „Entliczek”, Przedszkole Publiczne Nr 1, Szkołę Podstawową Nr 3 im. Wł. Broniewskiego, Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 im. M. Kopernika i Środowiskowy Dom Samopomocy z naszego miasta.

Przegląd piosenek rozpoczęły przedszkolaki z „Entliczka” utworami w językach - angielskim i hiszpańskim pod kierunkiem dyrektora Sebastiana Stępniaka. Następnie grupa „Wiewióreczek” z Przedszkola Publicznego Nr 1 zaprezentowała piosenki angielskie przygotowane przez Monikę Ciszewską. Ta sama anglistka przygotowała uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Po występie gości  swoje talenty zaprezentowały dzieci z Koła Języka Niemieckiego gospodarzy wraz z Ewą Ek. Następnie wystąpiła Julia z Powiatowego Zespołu Szkół w angielskim repertuarze musicalowym.

Po jej prezentacji odbył się pokaz mody niemieckich strojów ludowych, przygotowany przez Renatę Kopacką i Pawła Wenderskiego. W drugiej części imprezy zaprezentowały się klasy starsze ośrodka wraz z germanistką – panią Renatą, przedstawiając bardzo bogaty program w języku Goethego. Na zakończenie muzycznego spotkania dwa songi angielskie wykonał przedstawiciel Środowiskowego Domu Samopomocy, a taniec turecki wykonały przedstawicielki tej instytucji.

Po części artystycznej zabrała głos dyr. Lidia Walerych, która pogratulowała uczestnikom wspaniałego występu i talentów, a jednocześnie zaprosiła wszystkich na spotkanie z piosenką obcojęzyczną w przyszłym roku szkolnym.

Dziękujemy za udział w imprezie poliglotów. Do zobaczenia.

Organizatorzy

2 dsc 3315

1 dsc 3313

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 49 minut temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... godzinę temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…