piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Artystyczny Dzień Języków Obcych
28 października w średzkim Domu Kultury odbył się „Międzynarodowy Dzień Języków Obcych”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka ze Środy Śląskiej.

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy


Inicjatorki cyklicznego wydarzenia - Renata Kopacka i Ewa Ek zaprosiły do współpracy Niepubliczne Przedszkole „Entliczek”, Przedszkole Publiczne Nr 1, Szkołę Podstawową Nr 3 im. Wł. Broniewskiego, Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 im. M. Kopernika i Środowiskowy Dom Samopomocy z naszego miasta.

Przegląd piosenek rozpoczęły przedszkolaki z „Entliczka” utworami w językach - angielskim i hiszpańskim pod kierunkiem dyrektora Sebastiana Stępniaka. Następnie grupa „Wiewióreczek” z Przedszkola Publicznego Nr 1 zaprezentowała piosenki angielskie przygotowane przez Monikę Ciszewską. Ta sama anglistka przygotowała uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Po występie gości  swoje talenty zaprezentowały dzieci z Koła Języka Niemieckiego gospodarzy wraz z Ewą Ek. Następnie wystąpiła Julia z Powiatowego Zespołu Szkół w angielskim repertuarze musicalowym.

Po jej prezentacji odbył się pokaz mody niemieckich strojów ludowych, przygotowany przez Renatę Kopacką i Pawła Wenderskiego. W drugiej części imprezy zaprezentowały się klasy starsze ośrodka wraz z germanistką – panią Renatą, przedstawiając bardzo bogaty program w języku Goethego. Na zakończenie muzycznego spotkania dwa songi angielskie wykonał przedstawiciel Środowiskowego Domu Samopomocy, a taniec turecki wykonały przedstawicielki tej instytucji.

Po części artystycznej zabrała głos dyr. Lidia Walerych, która pogratulowała uczestnikom wspaniałego występu i talentów, a jednocześnie zaprosiła wszystkich na spotkanie z piosenką obcojęzyczną w przyszłym roku szkolnym.

Dziękujemy za udział w imprezie poliglotów. Do zobaczenia.

Organizatorzy

2 dsc 3315

1 dsc 3313

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 2 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 3 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…