„Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą 9. odsłony "Narodowego Czytania"

„Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą 9. odsłony "Narodowego Czytania"

Pn, 07.09.2020 12:44

W sobotę 5 września w sali widowiskowej Domu Kultury Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zaaranżowała 9. edycję "Narodowego Czytania". W tym roku, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa czytali m.in. włodarze miasta, mieszkańcy, a także najmłodsi uczestnicy ze szkoły podstawowej.Wydarzenie rozpoczęła dyrektor średzkiej biblioteki, Anna Kuszlik-Czajkowska, która przywitała gości oraz przedstawiła pokrótce lekturę "Narodowego Czytania". Następnie burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kryciński, wicestarosta Sebastian Burdzy i wielu innych przeczytali fragmenty dramatu.

Jak stwierdzili jednogłośnie słuchacze, tegoroczny pomysł odegrania minimalistycznych scen z podziałem na role przypadł im do gustu.

- W dzisiejszym dniu, przeczytaliśmy wszystkie z przygotowanych dla Państwa fragmentów. Dla tych co nie znają utworu zostawiamy nutkę niepewności co do dalszych losów bohaterów "Balladyny". Zachęcam do zgłębienia lektury w zaciszu domowym - podkreślała bibliotekarka Gabriela Markowska, która pełniła rolę narratora.

Wspólne czytanie urozmaicił występ średzkiego artysty Piotra Rejdy, który przygotował koncert poezji śpiewanej.

Podczas 9. edycji "Narodowego Czytania" prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że lekturą przyszłorocznej będzie „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. - Dzisiaj mogę z radością zapowiedzieć, że za rok będziemy się co najmniej równie dobrze bawili, dlatego że za rok będzie lektura również niezwykle znana w naszym kraju. Lektura, która niejednokrotnie wzbudzała śmiech, ale lektura, która zarazem jest bardzo pouczająca i nie zawsze wszyscy są tacy zadowoleni, kiedy te żarty się pojawią. Będzie to "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - oznajmił prezydent.

(kb) / fot. kb
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • AA powiedział(a) Więcej
  kto jest odpowiedzialny za drogę Rakoszyce  do końca powiatu? To już nawet nie jest wstyd, tylko skandal.... 20 minut temu.
 • Honza powiedział(a) Więcej
  W tym upadłym kraju za moment już nie da się żyć…! 
  Policja swoją skuteczność określa prezydenckim... godzinę temu.
 • Se01bek powiedział(a) Więcej
  Chłopie opamieętaj się i weź się do roboty, a nie męczysz swoimi wypocinami czytelników Rolanda. A jak... 2 godziny temu.
 • Gość powiedział(a) Więcej
  Cała średzka milicję tak milicję wyje.....na zbity ryj i zrobić nabór nowy spoza powiatu nowych... 2 godziny temu.
 • wks powiedział(a) Więcej
  bardzo dobre posunięcie burmistrza bo sport trzeba wspierać 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.01.2021 11:55 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże,…

26.01.2021 20:05 wrote:

Na sprzedaż w Rakoszycach , mieszkanie 3 pokojowe (57 m2) z piwnicą , garażem murowanym.  Mieszkanie na parterze. ładne ustawne. łazienka …

23.01.2021 13:47 wrote:

Witam   Przyjmę ziemię do ogrodu, pod trawnik. Miejscowość Ciechów   Więcej informacji pod numerem telefonu 508358525…

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM