niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Fot. UM Fot. UM

Betlejemskie Światło Pokoju w Środzie Śląskiej

Śr, 15.12.2021 17:40

Dziś z wizytą w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej zjawili się średzcy harcerze z przewodnikiem druhem Mateuszem Drobnicą na czele. Harcerze przekazali na ręce burmistrza Adama Rucińskiego oraz Wiceprzewodniczącego Mieczysława Łabatczyka Betlejemskie Światło Pokoju i złożyli świąteczne życzenia.


Betlejemskie Światło Pokoju to symbol wiecznego ognia, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Podczas jego odpalania ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew.

Przedstawicieli średzkiego samorządu z lampionem z płonącą w środku świecą, będącą symbolem Światła Pokoju odwiedzili harcerze z 13. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Harcerskiej „KRZESIWO” ORAZ 77. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Starszoharcerskiej  „BUSOLA”: Szymon Bartoch, Emilia Barczyk, Maja Lachotkiewicz i Zofia Malczewska.

Burmistrz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Środy Śląskiej podziękowali za symboliczny podarunek i odwzajemnili świąteczne życzenia w stronę średzkich harcerzy.

(prg)

 • 19
 • 2
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 2 godziny temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 2 godziny temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…