niedziela 14.07.2024

Imieniny: Bonawentury Stelii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Bez mikro nie ma makro – spotkanie dla przedsiębiorców z Ziemi Średzkiej

Skomentuj21 czerwca w Średzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się konferencja z cyklu „Bez mikro nie ma makro”. Uczestniczyło w niej 25 przedsiębiorców.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


,,Bez Mikro Nie Ma Makro'' to projekt zainicjowany przez Wrocławski Park Technologiczny. W jego ramach zrealizowano już m.in. konkursy promujące wspieranie lokalnych firm, utworzono bazę informacji o mikroprzedsiębiorczości i przeprowadzono akcję Wrocławski Rzemieślnik.

W okolicach Środy Śląskiej od lat firmy inwestują  w podstrefach LSSE. Ale wciąż też powstaje wiele mikroprzedsiębiorstw, które szukają kontaktów biznesowych., wsparcia lokalnego, doradczego czy też szkoleniowego.

- Ostatnio decyzję o inwestycji za 4,6 mld USD ogłosił Intel, chwilę wcześniej działalność rozpoczęła fabryka Pepsico. Wiele firm od lat tu inwestuje. Ta tkanka rozwija się od ponad 20 lat. Żeby ten rozwój był zdrowy, żeby więcej podmiotów odnosiło korzyści, musi być kooperacja między różnej wielkości firmami - powiedział burmistrz Adam Ruciński.

Od kwietnia b.r. Wrocławski Park Technologiczny wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławia, prowadzą cykl spotkań z mikroprzedsiębiorcami, które obejmują swoim zasięgiem wszystkie gminy sąsiadujące ze stolicą województwa. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie firm prowadzących działalność na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. 

- Wrocławski Park Technologiczny wspiera przedsiębiorców w różnych formach. Jedną z tych form są inkubatory przedsiębiorczości, gdzie tak naprawdę zaczyna się przygoda z szeroko rozumianym biznesem. Między innymi w Środzie Śląskiej powstał właśnie taki inkubator, dla przedsiębiorców chcących zacząć swoją przygodę z biznesem, który stwarza dogodne warunki do rozwoju i budowania firm  - powiedział Paweł Korzeniowski, Wiceprezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego we Wrocławiu. 

- Jesteśmy obecnie największym i najprężniej działającym województwem wspierającym startupy. To efekt przede wszystkim dobrej współpracy. Czym się zajmujemy? Produkujemy wiedzę, która jest przydatna dla przedsiębiorców. Są to raporty z różnych sektorów, prowadzimy serwisy informacyjne, ale też działamy w komunikacji społecznej. Nasza oferta, to przede wszystkim wiedza i doskonały networking – dodała Magdalena Okulowska, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Menadżer Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rafał Ratuszniak omówił zasady wynajmu pomieszczeń w ŚIP, przedstawił regulamin wynajmu, a także wskazał terminy najbliższego naboru. Natomiast Prezes Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości Mariola Kądziela zachęcała dużych przedsiębiorców aby korzystali z usług mniejszych, lokalnych firm wspierając się wzajemnie. Dodała także, że Średzki Inkubator ma istotny wpływ na rozwój małych i mikro przedsiębiorstw.

- Cieszy to, że w sercu Środy Śląskiej kilkudziesięciu przedsiębiorców chce rozmawiać o tym, jak budować gospodarkę, jak budować społeczność. Rozmawiać o tym, jak tak naprawdę poprawiać dobrobyt nie tylko gminy, ale całej aglomeracji wrocławskiej. To o tyle ważne, że widzimy siebie nawzajem, że widzimy mikro i widzimy makro, widzimy również te konotacje i te połączenia tak ważne dla rozwoju biznesu w aglomeracji - powiedział wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur.

Podczas spotkania, przedsiębiorcy dowiedzieli się, jakie będą mieć możliwości uzyskania wsparcia w Średzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

- Uważam, że tworzenie warunków biznesowych szeroko rozumianej aglomeracji wrocławskiej, jest m.in. rolą takich instytucji otoczenia biznesu. Nasz Średzki Inkubator Przedsiębiorczości jest bardzo młodą instytucją, więc tak naprawdę będzie dopiero kreował pozycję. Szeroki wachlarz możliwości jaki daje ŚIP to przede wszystkim wynajem powierzchni biurowych, powierzchni coworkingowych, jak również prowadzone będą szkolenia, doradztwo biznesowe. Dostarczymy również wsparcie w aplikowaniu o fundusze zewnętrzne - dodał burmistrz Adam Ruciński.

Aktywny udział w dyskusji udział wzięli średzcy przedsiębiorcy. Wskazali, że wcześniej dużym problemem dla nich było brak miejsca gdzie mogliby przeprowadzić szkolenia, spotykać się czy skorzystać z doradztwa na temat środków zewnętrznych.

Magdalena Okulowska z ARAW posumowała spotkanie zwracając uwagę na fakt, że inkubator przedsiębiorczości jest miejscem, które będzie tworzyć łącznik dla wsparcia, które Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej może przekazać. Skanalizuje się w jednym miejscu dla wielu przedsiębiorców, co umożliwi bardziej skuteczny dostęp.

(prg)

mikro image003

mikro image005

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.