piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Bez mikro nie ma makro – spotkanie dla przedsiębiorców z Ziemi Średzkiej

Skomentuj21 czerwca w Średzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyła się konferencja z cyklu „Bez mikro nie ma makro”. Uczestniczyło w niej 25 przedsiębiorców.


Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej Fot. Urząd Miejski w Środzie Śląskiej


,,Bez Mikro Nie Ma Makro'' to projekt zainicjowany przez Wrocławski Park Technologiczny. W jego ramach zrealizowano już m.in. konkursy promujące wspieranie lokalnych firm, utworzono bazę informacji o mikroprzedsiębiorczości i przeprowadzono akcję Wrocławski Rzemieślnik.

W okolicach Środy Śląskiej od lat firmy inwestują  w podstrefach LSSE. Ale wciąż też powstaje wiele mikroprzedsiębiorstw, które szukają kontaktów biznesowych., wsparcia lokalnego, doradczego czy też szkoleniowego.

- Ostatnio decyzję o inwestycji za 4,6 mld USD ogłosił Intel, chwilę wcześniej działalność rozpoczęła fabryka Pepsico. Wiele firm od lat tu inwestuje. Ta tkanka rozwija się od ponad 20 lat. Żeby ten rozwój był zdrowy, żeby więcej podmiotów odnosiło korzyści, musi być kooperacja między różnej wielkości firmami - powiedział burmistrz Adam Ruciński.

Od kwietnia b.r. Wrocławski Park Technologiczny wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławia, prowadzą cykl spotkań z mikroprzedsiębiorcami, które obejmują swoim zasięgiem wszystkie gminy sąsiadujące ze stolicą województwa. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie firm prowadzących działalność na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. 

- Wrocławski Park Technologiczny wspiera przedsiębiorców w różnych formach. Jedną z tych form są inkubatory przedsiębiorczości, gdzie tak naprawdę zaczyna się przygoda z szeroko rozumianym biznesem. Między innymi w Środzie Śląskiej powstał właśnie taki inkubator, dla przedsiębiorców chcących zacząć swoją przygodę z biznesem, który stwarza dogodne warunki do rozwoju i budowania firm  - powiedział Paweł Korzeniowski, Wiceprezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego we Wrocławiu. 

- Jesteśmy obecnie największym i najprężniej działającym województwem wspierającym startupy. To efekt przede wszystkim dobrej współpracy. Czym się zajmujemy? Produkujemy wiedzę, która jest przydatna dla przedsiębiorców. Są to raporty z różnych sektorów, prowadzimy serwisy informacyjne, ale też działamy w komunikacji społecznej. Nasza oferta, to przede wszystkim wiedza i doskonały networking – dodała Magdalena Okulowska, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Menadżer Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rafał Ratuszniak omówił zasady wynajmu pomieszczeń w ŚIP, przedstawił regulamin wynajmu, a także wskazał terminy najbliższego naboru. Natomiast Prezes Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości Mariola Kądziela zachęcała dużych przedsiębiorców aby korzystali z usług mniejszych, lokalnych firm wspierając się wzajemnie. Dodała także, że Średzki Inkubator ma istotny wpływ na rozwój małych i mikro przedsiębiorstw.

- Cieszy to, że w sercu Środy Śląskiej kilkudziesięciu przedsiębiorców chce rozmawiać o tym, jak budować gospodarkę, jak budować społeczność. Rozmawiać o tym, jak tak naprawdę poprawiać dobrobyt nie tylko gminy, ale całej aglomeracji wrocławskiej. To o tyle ważne, że widzimy siebie nawzajem, że widzimy mikro i widzimy makro, widzimy również te konotacje i te połączenia tak ważne dla rozwoju biznesu w aglomeracji - powiedział wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur.

Podczas spotkania, przedsiębiorcy dowiedzieli się, jakie będą mieć możliwości uzyskania wsparcia w Średzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

- Uważam, że tworzenie warunków biznesowych szeroko rozumianej aglomeracji wrocławskiej, jest m.in. rolą takich instytucji otoczenia biznesu. Nasz Średzki Inkubator Przedsiębiorczości jest bardzo młodą instytucją, więc tak naprawdę będzie dopiero kreował pozycję. Szeroki wachlarz możliwości jaki daje ŚIP to przede wszystkim wynajem powierzchni biurowych, powierzchni coworkingowych, jak również prowadzone będą szkolenia, doradztwo biznesowe. Dostarczymy również wsparcie w aplikowaniu o fundusze zewnętrzne - dodał burmistrz Adam Ruciński.

Aktywny udział w dyskusji udział wzięli średzcy przedsiębiorcy. Wskazali, że wcześniej dużym problemem dla nich było brak miejsca gdzie mogliby przeprowadzić szkolenia, spotykać się czy skorzystać z doradztwa na temat środków zewnętrznych.

Magdalena Okulowska z ARAW posumowała spotkanie zwracając uwagę na fakt, że inkubator przedsiębiorczości jest miejscem, które będzie tworzyć łącznik dla wsparcia, które Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej może przekazać. Skanalizuje się w jednym miejscu dla wielu przedsiębiorców, co umożliwi bardziej skuteczny dostęp.

(prg)

mikro image003

mikro image005
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.