niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Blisko tysiąc nr PESEL wydanych dla uchodźców w średzkim UMWydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego wydał już niespełna tysiąc numerów PESEL dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Środy Śląskiej z różnych regionów województwa.


Fot. UM Fot. UM


Wydział SOB obsługuje dziennie ok. 40 osób, które zamierzają nadać numer PESEL. Przyjeżdżają oni często z Wrocławia i innych okolicznych miejscowości, ze względu na duże zainteresowanie obywateli Ukrainy i związane z tym kolejki.

– Czas obsługi jednej osoby to ok. 30 minut. Na ten czas składa się wprowadzenie danych do rejestru, wykonanie skanu zdjęcia i podpisu oraz odcisków placów i w przypadku osób pełnoletnich wpisanie do Rejestru Danych Kontaktowych nr telefonu i adresu e-mail  – tłumaczy Agnieszka Walaszczyk-Pająk, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich średzkiego magistratu. – Potwierdzony zostaje też Profil Zaufany.

Cały czas w Urzędzie Miejskim dostępny jest także tłumacz, który umożliwia komunikację między specjalistami ds. ewidencji ludności a osobami narodowości ukraińskiej. Jest on dostępny przy Wydziale Spraw Obywatelskich codziennie od godz. 8 do godz. 12. Aktualnie nie trzeba już telefonicznie umawiać się na załatwienie formalności związanych z nadaniem numeru PESEL. – Staramy się obsługiwać wszystkie osoby na bieżąco – przekazuje Agnieszka Walaszczyk-Pająk.

(prg)

uchoimage003
  • Łojeny powiedział(a) Więcej
    Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 50 minut temu.
  • bch powiedział(a) Więcej
    To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... godzinę temu.
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…