wtorek 25.06.2024

Imieniny: Łucji Wilhelma

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Bonjour Paris! "Obieżyświat" ze szkoły w Ciechowie w stolicy Francji

SkomentujW dniach 22-26 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciechowie, uczęszczający na Szkolne Koło Turystyczne "Obieżyświat", wraz z opiekunami p. Sylwią Szymaniec-Łaską, p. Maciejem Jakubów i p. Agnieszką Buksą odwiedzili Paryż.


Szkolne Koło Turystyczne "Obieżyświat" / fot. Organizatorzy Szkolne Koło Turystyczne "Obieżyświat" / fot. Organizatorzy


Pierwszy dzień wycieczki uczniowie spędzili w Disneylandzie. Była to prawdziwa podróż do krainy bajek i magii, która rozpoczęła się od Disneyland Park, w którym można zobaczyć słynny zamek Śpiącej Królewny, a przede wszystkim wiele postaci znanych z bajek. Druga część dnia przeznaczona była na Walt Disney Studios Park, gdzie uczniowie przenieśli się w świat filmów Disneya, Pixara i Marvela. Następnie wszyscy wrócili do Parku Disneya na słynna paradę gwiazd. Przy żywiołowej muzyce oraz tańcach można było spotkać postaci z różnych bajek od Myszki Miki i psa Pluto po postaci z Toys Story czy Króla Lwa.

Drugi dzień wyprawy to wizyta w centrum Paryża, w którym widać było wszędzie przygotowania do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Wycieczka rozpoczęła się przejażdżką po mieście i wizytą przed słynnym uniwersytetem Sorboną. Wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejną atrakcję, jaką była Wieża Eiffla, gdzie z tarasów znajdujących się na wysokości 57 m oraz 115 m obejrzeć można było piękną panoramę Paryża. Następnym punktem wyprawy był rejs po Sekwanie. Kolejne punkty wycieczki odwiedzone przez uczniów SP w Ciechowie to Łuk Triumfalny, Moulin Rouge, Bazylika Sacre-Coeur. Na zakończenie dnia, a dokładnie na obiad na odważnych czekała degustacja ślimaków.

Ostatniego dnia podróży, "Obieżyświat" ponownie udał się do Paryża lecz tym razem pociągiem. Po dotarciu na miejsce uczniowie zobaczyli z zewnątrz Operę Garnier, a następnie udali się do Musee Grevin czyli do Muzeum Figur Woskowych. Kolejnym punktem, wycieczki był Luwr. Przez kilka godzin uczniowie wraz z opiekunami przemierzali korytarze i piętra tego najsłynniejszego muzeum. Uczniowie zobaczyli między innymi Nike z Samotraki, Wenus z Milo, egipskiego Sfinksa czy najsłynniejszy na świecie obraz stworzony przez Leonardo da Vinci, Mona Lisa. Na koniec pobytu w Paryżu, "Obieżyświat" przejechał paryskim metrem pod Ratusz, skąd przeszedł pod ostatni punkt wycieczki - Katedrę Notre-Dame.

Była to niezapomniana wycieczka, pełna wrażeń, pięknych widoków i chwil zapamiętanych do końca życia. Szczególne podziękowania należą się Saatbau Polska oraz Pani Jagodzie Makselon za hojne dofinansowanie wyjazdu SKT "Obieżyświat" do Paryża. Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!

(JM)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

hydrotech do gazety nowa reklama

ekogroszek baner

handlo

Nie przegap tych artykułów.