wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Budowa dróg w Kobylnikach, Komornikach, Kulinie, Jastrzębcach i ZakrzowieRozpoczęła się budowa dróg transportu rolnego w 5 miejscowościach średzkiej Gminy. Firma POLMAT Budownictwo, z którą umowę 8 sierpnia podpisał sekretarz Gminy Marcin Nowakowski, rozpoczęła roboty od Kulina.


Przekazanie placu budowy w Kobylnikach / fot. UM Przekazanie placu budowy w Kobylnikach / fot. UM


Gmina Środa Śląska co roku uwzględnia w budżecie środki finansowe na budowę odcinków dróg transportu rolnego na terenach wiejskich. Odcinki te służą nie tylko rolnikom, jako drogi dojazdowe do pól uprawnych, ale też okolicznym mieszkańcom. Łączna wartość umowy na budowę dróg transportu rolnego w 5 wsiach to ponad 871 tys. zł, w tym 32 tys. zł z funduszy sołeckich wsi.

- Ta droga za świetlicą w kierunku rzeki Odry powstanie właściwie od nowa i posłuży przede wszystkim mieszkańcom, którzy się tam stale rozbudowują – zauważa Kazimierz Oleński, sołtys Kobylnik. – Budowa tej drogi jest bardzo potrzebna, walczyliśmy o to razem z mieszkańcami naszej wsi i cieszę się, że udało nam się doprowadzić do realizacji tej inwestycji – dodaje sołtys Oleński.

W ramach kontraktu podpisanego  z wykonawcą z Rakowic Wielkich k. Lwówka Śląskiego, zmodernizowane będą odcinki o łącznej długości ponad 1,2 km w 5 gminnych wsiach. Jak informuje Wydział Inwestycji średzkiego magistratu, pierwszą miejscowością, w której rozpoczęły się prace jest Kulin. - Dwa lata temu wykonany został pierwszy odcinek tej drogi w Kulinie od strony Rakoszyc, teraz rozpoczęła się obiecana przez burmistrza kontynuacja, z czego jesteśmy razem z mieszkańcami bardzo zadowoleni – podkreśla Julian Honc, sołtys Kulina.

(prg)

drbudimage003

drbudimage005

Przekazanie placu budowy w Kulinie

drbudimage007

drbudimage009

Przekazanie placu budowy w Komornikach  

drbudimage011

Początek prac w Kulinie
  • ale powiedział(a) Więcej
    sesja Rady Miejskiej będzie jutro 28 minut temu.
  • DSR powiedział(a) Więcej
    Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam godzinę temu.
  • nanana powiedział(a) Więcej
    Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…