poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Burmistrz powołany przez Prezydenta RP do Rady ds. Samorządu Terytorialnego

Śr, 02.06.2021 16:11
 •  

31 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent RP powołał Radę ds. Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju. W skład rady weszli przedstawiciele samorządów z 12 polskich regionów.


Jedną z nominacji otrzymał Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, od 21 lat związany lokalnym samorządem Ziemi Średzkiej i Dolnego Śląska. W skład Rady ds. Samorządu Terytorialnego powołani zostali: marszałkowie województw lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i śląskiego, starostowie powiatów krakowskiego, tatrzańskiego i wschowskiego, prezydenci Stalowej Woli i Tomaszowa Mazowieckiego,  burmistrzowie Kowar, Krasnego Stawu, Skarszew, Sianowa, Starego Sącza, Środy Śląskiej, Wielunia i Zawichosta, wójtowie Korzennej i Gózd oraz ministrowie i doradcy z Kancelarii Prezydenta RP.

zdjecie 2 srodkowe zrodlo kancelaria prezydenta pr

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Oprócz nich do Rady ds. Samorządu Terytorialnego Prezydent RP powołał też kilka innych osób i ekspertów związanych z funkcjonowaniem polityki lokalnej i samorządu terytorialnego w Polsce od czasu reformy samorządowej w 1990 roku, jak np. Czesław Bielecki - polski architekt, publicysta i polityk, doktor nauk technicznych, działacz opozycji w PRL, poseł na Sejm III kadencji. Nominacje z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymało łącznie 26 osób.

Na przewodniczącego Rady ds. Samorządu Terytorialnego prezydent powołał Jarosława Stawiarskiego, marszałka woj. lubelskiego. Po wręczeniu nominacji na I posiedzeniu Rady wygłoszono okolicznościowe przemówienia. - To jest służba mieszkańcom, służba ludziom w absolutnie pełnym i ścisłym tego słowa znaczeniu. Zaspokajanie podstawowych potrzeb mieszkańców, poprawa jakości ich życia jest podstawowym zadaniem samorządu. Efekty tego działania są w wielu miejscach bardzo widoczne - powiedział w trakcie poniedziałkowych uroczystości w Warszawie Prezydent Andrzej Duda.

(JST)

zdjecie 3 koncowe zrodlo kancelaria prezydenta pr

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

 

 • 11
 • 2
 • 11
 • 0
 • 1
 • 4


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 13 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 13 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 16 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 17 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…