wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Burmistrz z absolutorium od radnych
29 czerwca, po debacie na sesji Rady Miejskiej, 10 głosami za, przy 2 głosach wstrzymujących się i 3 radnych nieobecnych, radni udzielili burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Podobnym wynikiem zakończyło się głosowanie ws. wotum zaufania.

Fot. UM Fot. UM


Głosowanie nad wotum zaufania poprzedziła prezentacja i podsumowanie kluczowych działań ujętych w raporcie o stanie Gminy Środa Śląska za 2021 rok oraz dyskusja. Przed głosowaniem nad udzieleniem absolutorium radni wysłuchali prezentacji skarbnika Gminy dot. kluczowych informacji ze sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Środa Śląska za 2021 rok, które uzyskało wysoce pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Opinie Komisji Rewizyjnej oraz stałych komisji Rady Miejskiej nt. wykonania budżetu Gminy za 2021 rok były również pozytywne.

aimg 6351 2

– Był to kolejny trudny rok, można by rzec kryzysowy, jednak pełen istotnych i kluczowych wydarzeń – mówił podczas sesji ubiegły rok burmistrz Adam Ruciński. Po głosowaniu nad absolutorium za 2021 rok, burmistrz podziękował większości Rady Miejskiej  za wsparcie i zaufanie. – Mam świadomość tego, że jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, a są też takie, które trzeba poprawić i do tego będziemy dążyć – podsumował włodarz średzkiej Gminy. Dodał także, największym wyzwaniem jest budowa nowej szkoły podstawowej na Winnej Górze oraz jej wyposażenie i infrastruktura towarzysząca, co w latach 2022-2023 będzie kosztować łącznie ok. 55 mln zł z budżetu Gminy i dofinansowania rządowego w kwocie 9,5 mln zł.

aimg 6349 2

– Ta ogromna inwestycja oświatowa determinuje wiele niełatwych decyzji operacyjnych i finansowych. Budowa szkoły jest wyzwaniem, jakiego do tej pory nikt w tej Gminie nie podjął od kilkudziesięciu lat. My jesteśmy ambitni i podjęliśmy się realizacji tego zadania w trudnym czasie. Dlatego wiąż musimy budować zabezpieczenie finansowe w budżecie na tę inwestycję i na budowę północnej obwodnicy Środy Śląskiej  – argumentował burmistrz Adam Ruciński.

Po głosowaniach gratulacje z tytułu udzielonego wotum zaufania i uzyskania absolutorium za 2021 rok oraz podziękowania za dotychczasową współpracę złożyli na ręce włodarza członkowie Prezydium Rady Miejskiej.

(prg)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 32 minut temu
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 38 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 42 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…