Burmistrzowie podpisali porozumienie ws. programu Mieszkanie Plus

Burmistrzowie podpisali porozumienie ws. programu Mieszkanie Plus

14.05. 2019

13 maja w czasie konwentu wójtów i burmistrzów w Strzegomiu, włodarze 5 dolnośląskich miast i gmin podpisali porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji projektu pn. "Budowa mieszkań na wynajem w gminach Wołów, Strzegom, Strzelin, Środa Śląska i Jaworzyna Śląska".

Celem porozumienia jest przygotowanie z pomocą doradcy dokumentacji i przygotowanie projektu budowy mieszkań na wynajem w pięciu gminach na terenie województwa dolnośląskiego. Łącznie w ramach projektu zaplanowano budowę 171 mieszkań, w tym 36 mieszkań na terenie miasta Środa Śląska.

Zawarte w Strzegomiu porozumienie partnerskie zakłada realizację projektu w formule partnerstwa publiczno - prywatnego (PPP). Wspólna realizacja przedsięwzięcia w ramach pakietowego projektu PPP ma na celu obniżenie kosztów przygotowania projektu. W ramach porozumienia zaplanowano prace przygotowawczo - projektowe, przeprowadzenia postępowania dotyczącego wyłonienia partnera prywatnego, udzielenie zamówienia publicznego oraz realizację umów w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego.

Podpisanie porozumienia inicjuje złożenie wniosku ( w VI br.) do Ministerstwa Infrastruktury celem pozyskania 90 % dotacji na doradztwo w zakresie PPP i przygotowania projektów Mieszkanie Plus, w każdej z 5 gmin, tj. Wołowie, Środzie Śląskiej, Strzelinie, Strzegomiu i Jaworzynie Śląskiej.

(um)

DSC 0545

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nareszcie 5 gmina wzięło sie za budowanie meiszakń dla ludzi. Brawo Wołów, Środa, Strzelin i inni. I rzad polski

This comment was minimized by the moderator on the site

Panie Ruciński proszę się nie ośmieszać. Już jedno osiedle z 70 kominami zafundował Pan swoim mieszkańcom. Niech mieszkania lepiej budują Ci maja jakiej pojęcie bo to nie jest to to samo co ustawianie koszy na śmieci i doniczek.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację