Cuda się zdarzają, a tym cudem jest moja siostra!

Cuda się zdarzają, a tym cudem jest moja siostra!

Pn, 24.08.2020 14:31

Historia ta chwyta za serce i budzi skrajnie odmienne uczucia. Z jednej strony ogromny smutek, żal, współczucie... Z drugiej niedowierzanie, najwspanialszy moment w życiu, nieopisaną radość...Tydzień temu (w poniedziałek 17 sierpnia), we wrocławskim szpitalu przy ul. Kamieńskiego, poprzez cesarskie cięcie na świat przyszła Emilka, której 36-letnia mama od marca br. znajduje się w stanie wegetatywnym z głębokim uszkodzeniem mózgu spowodowanym niedotlenieniem po rozległym zawale serca.

Kiedy mieszkanka Michałowa w gminie Środa Śląska trafiła do szpitala, była w 11 tygodniu ciąży. Mimo jej bardzo złego stanu, dziecko rozwijało się prawidłowo, dlatego podjęto decyzję o utrzymania ciąży. Nad jej przebiegiem czuwało ok. 50 lekarzy ze specjalistycznych oddziałów oraz zespół pielęgniarski.

I chociaż nie dawano zbyt dużych szans na szczęśliwy finał, dziewczynka urodziła się zdrowa, a jej stan w skali Apgar oceniono 10/10 punktów! Tak długie utrzymywanie ciąży w niezwykle trudnych warunkach uznano za niezwykle rzadki przypadek medyczny, przez wielu nazywany cudem.

story 132657 1598174725

- Żeby wszyscy wiedzieli, że cuda się zdarzają, a tym cudem jest moja siostrzyczka! - mówi 19-letnia Weronika, która pomaga ojcu odwiedzającemu niemal codziennie w szpitalu żonę i nowo narodzoną córkę, w opiece nad pozostałym rodzeństwem: 10-letnią Vanessą, 9-letnim Wojtusiem i 7-letnim Wiktorem.

Mama, która nie może dzielić swojej radości z rodziną, niedługo trafi do hospicjum, co wiąże się z ogromnymi kosztami dla jej najbliższych, będących obecnie i tak już w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

project 132657 1597942113

Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mogą i zechcą wesprzeć rodzinę z Michałowa o choćby najmniejsze wpłaty na konto fundacji pomagam.pl

Liczy się każda złotówka!

(rol)
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • AA powiedział(a) Więcej
  kto jest odpowiedzialny za drogę Rakoszyce  do końca powiatu? To już nawet nie jest wstyd, tylko skandal.... 14 minut temu.
 • Honza powiedział(a) Więcej
  W tym upadłym kraju za moment już nie da się żyć…! 
  Policja swoją skuteczność określa prezydenckim... 58 minut temu.
 • Se01bek powiedział(a) Więcej
  Chłopie opamieętaj się i weź się do roboty, a nie męczysz swoimi wypocinami czytelników Rolanda. A jak... godzinę temu.
 • Gość powiedział(a) Więcej
  Cała średzka milicję tak milicję wyje.....na zbity ryj i zrobić nabór nowy spoza powiatu nowych... 2 godziny temu.
 • wks powiedział(a) Więcej
  bardzo dobre posunięcie burmistrza bo sport trzeba wspierać 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.01.2021 11:55 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże,…

26.01.2021 20:05 wrote:

Na sprzedaż w Rakoszycach , mieszkanie 3 pokojowe (57 m2) z piwnicą , garażem murowanym.  Mieszkanie na parterze. ładne ustawne. łazienka …

23.01.2021 13:47 wrote:

Witam   Przyjmę ziemię do ogrodu, pod trawnik. Miejscowość Ciechów   Więcej informacji pod numerem telefonu 508358525…

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM