wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. UM Fot. UM

Czyste Powietrze: pierwsze wnioski złożone w magistracie

Cz, 22.07.2021 15:16
 •  

Gmina Środa Śląska przystąpiła do rządowego programu Czyste Powietrze. Za pośrednictwem otwartego w średzkim magistracie punktu informacyjno-konsultacyjnego, udało się już złożyć dwa wnioski, a gminny ekodoradca czeka na kolejnych mieszkańców. 


Celem programu jest dofinansowanie do wymiany starych nieefektywnych źródeł ciepła na te nowoczesne, spełniające najwyższe normy. Wnioski trafiają do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Można tego dokonać za pośrednictwem średzkiej Gminy, w punkcie konsultacyjno – informacyjnym programu Czyste Powietrze, który od 1 lipca zlokalizowany jest w pok. nr D8, nad siedzibą GOPS, w budynku Urzędu Miejskiego, pl. Wolności 1.

Aktualnie obowiązujący formularz wniosku wraz z załącznikami oraz instrukcją jego wypełniania dostępne są w Portalu Beneficjenta, tj. aplikacji internetowej znajdującej się na stronnie internetowej WFOŚiGW. W średzkim punkcie informacyjno-konsultacyjnym można uzupełnić wniosek za pośrednictwem portalu z pomocą ekodoradcy średzkiego UM Aleksandry Janczak.

Przed złożeniem wniosku należy zarejestrować konto na w/w  portalu. Umożliwia to pobranie elektronicznej postaci formularza wniosku. Należy go wypełnić i przesłać poprzez Portal Beneficjenta do właściwego WFOŚiGW, a następnie wydrukować wraz z załącznikami i podpisać. Wersję papierową wniosku można zostawić w siedzibie gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego, aby nie dostarczać go osobiście do Wrocławia. Dopuszczalne jest także złożenie wniosku tylko w formie papierowej, jednak nawet wtedy zaleca się wypełnienie go poprzez aktywny formularz, ze względu na „samoliczące się” pola.

(prg)

 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! 45 minut temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. 50 minut temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 3 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM