poniedziałek 20.01.2020

Imieniny: Fabiana Sebastiana

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dlaczego w przychodniach nie ma jeszcze darmowych szczepień dla Seniorów?

Dlaczego w przychodniach nie ma jeszcze darmowych szczepień dla Seniorów?

28.10. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, pojawiającymi się w środowisku lokalnym, dotyczącymi braku uruchomienia gminnego programu szczepień przeciwko grypie, z powodu nieprzekazania środków pieniężnych przez Gminę/Burmistrza, stanowczo zaprzeczamy tym doniesieniom i  informujemy, że Gmina Środa Śląska realizując Program profilaktycznych szczepień ochronnych przeciwko grypie „Grypa Senior 60+” zatwierdzony uchwałą Rady Miejskiej w dniu 27.09.2018 r. już dwukrotnie w tym roku przeprowadzała postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego wykonania szczepień ochronnych przeciwko grypie „Grypa Senior 60+”, dedykowanego mieszkańcom powyżej 60 roku życia zamieszkałym na terenie gminy Środa Śląska.

Pomimo przeprowadzonych rozmów z lekarzami lokalnych przychodni, właścicielami przychodni zdrowia z terenu gminy, wysłanych e-mailami zaproszeń do składania ofert dotyczących wykonania szczepień ochronnych przeciwko grypie „Grypa Senior 60+”,  jak również apelu na sesji Rady Miejskiej, lokalne przychodnie nie złożyły żadnej oferty na realizację szczepień przeciwko grypie.

Wobec powyższego, dwukrotnie unieważnialiśmy postępowania, gdyż brak jest zainteresowania lokalnych przychodni i dlatego seniorzy nie mogą korzystać z tych bezpłatnych szczepień, natomiast nieprawdą jest, że Burmistrz czy Gmina nie przekazali środków na ten cel.

W roku bieżącym na wykonanie szczepień ochronnych mamy zaplanowane w budżecie kwotę 13.400,00 zł.

W roku 2018 wydaliśmy na szczepienia ochronne  7.775,00 zł.

(um)

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo nieładnie właściciele przychodni zdrowia z waszej strony, że nie chce Wam się złożyć ofert. W ten sposób narażacie emerytów na dodatkowe koszty związane z zakupem szczepionki. Źle to o Was świadczy !!

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie ma kasy, nie ma szczepień hahahah...a tak na poważnie ..zanim coś głupiego napiszesz,to zorientuj się w temacie.W aptekach brakuje szczepionek { w hurtowniach też }dla osób powyżej 60 rż!!!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację