poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Do 4 maja godz. 12 trwa nabór do GPONE 2021

Do 4 maja godz. 12 trwa nabór do GPONE 2021

Pn, 03.05.2021 21:15
 •  

Tegoroczny nabór wniosków w ramach Gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji (GPONE), który rozpoczął się 23 kwietnia trwa do 4 maja godz. 12.00. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią covid-19, jest prowadzony w formie elektronicznej wyłącznie za pomocą platformy ePUAP. Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej, podjętą na wniosek burmistrza, pierwszeństwo w otrzymaniu dotacji mają seniorzy powyżej 65. roku życia. 


Wnioski, które od 15 kwietnia są dostępne na stronie internetowej Gminy Środa Śląska, można składać elektronicznie wyłącznie za pomocą platformy ePUAP. W tym celu potrzebne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Osoby, które będą potrzebować pomocy w założeniu profilu, będą mogły skorzystać ze wsparcia Urzędu Miejskiego.

Powyższe wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.03.2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu oraz zaleceń Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2021 br., w wyniku których zalecona została w całej administracji publicznej forma wykonywania pracy zdalnej.

Tegoroczne dotacje w ramach GPONE z budżetu Gminy Środa Śląska obejmuja koszt zakupu i montażu wewnętrznej instalacji, demontażu paleniska węglowego, zakupu i montażu nowego źródła ciepła, zakupu zbiornika c.w.u., zakupu i montażu wkładów kominowych oraz w przypadku gruntownych pomp ciepła: koszt wykonania odwiertów.

O dotację mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Środa Śląska, którzy planują likwidację kotła stałopalnego i instalację źródeł ciepła ujętych w dotacji, m.in. pompa ciepła, kocioł gazowy, kocioł na biomasę. Dotacja wynosi max. 50% poniesionych wydatków udokumentowanych fakturami, a szczegółowe kwoty znajdują się w załączonej tabeli.

Gminny Program Ograniczania Niskiej Emisji w zakresie wymiany źródeł ciepła realizowany jest w Gminie Środa Śląska od 2016 r. Od tego czasu na wymianę źródeł ciepła z budżetu Gminy Środa Śląska przeznaczono już ponad 750 tys. zł. Łącznie wymianę źródeł ciepła zrealizowano w 100 domach i 107 lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Środa Śląska.

(prg)

gepeone

 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 6 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…